Volvo Car Corporation, příslušenství – bezdrátová hands-free sada s technologií Bluetooth® pro vozy Volvo

Nyní můžete svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth propojit s audiosystémem a reproduktory vašeho vozu Volvo – bez jakýchkoliv kabelů. S pomocí nové hands-free sady Volvo s technologií Bluetooth® se mobilní telefon stává součástí integrovaného systému, který navíc nabízí možnost hlasového vytáčení.

Bluetooth® hands-free sada Volvo může být instalována prakticky do všech nových vozů Volvo. Systém je tvořen elektronickou řídící jednotkou, modulem s ovládacími tlačítky, mikrofonem umístěným v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka a potřebnou kabeláží. Použitý mobilní telefon musí podporovat technologii Bluetooth. Pokud je telefon spárován s Bluetooth modulem vozidla, je automaticky rozpoznán a připojen, jakmile jeho majitel nastoupí do vozidla. Mobilní telefon je poté možné použít jako integrovaný systém hands-free, a to bez ohledu na to, zda se stále nachází v kapse svého majitele, nebo zda byl položen ve vozidle. Zvuk vychází z reproduktorů audiosystému vozidla. Při příchozím telefonátu je audiosystém automaticky ztišen.

K systému je možno připojit až čtyři telefony

Se systémem je možné snadno spojit až čtyři telefony, takže jej může využít každý ve vozidle – vždy je však možné připojit pouze jeden telefon. Tento systém je mimořádně flexibilní a jednoduše se používá. Přepínání mezi funkcí hands-free a běžným režimem telefonování v průběhu hovoru je velmi snadné. Navíc nemusíte zůstávat v automobilu, pokud právě telefonujete přes hands-free. Jednoduše automobil opustíte a bez přerušení můžete v hovoru pokračovat.

Využijte vytáčení hlasem

Řídící jednotka systému Bluetooth se nachází na palubní desce. Díky malému počtu tlačítek se snadno ovládá. Když stisknete modře podsvícené tlačítko pro přijetí hovoru, aktivujete hlasové ovládání. Pomocí hlasových příkazů pak můžete určit volanou osobu a ovládat nejrůznější funkce systému. Pokud byly v telefonu uloženy hlasové jmenovky, stačí pouze vyslovit jméno volaného. Kontakty, které byly uloženy v systému hands-free, mohou být použity na jakýkoliv připojený telefon.V systému hands-free je možné uložit až 20 kontaktů.

V případě příchozích hovorů systém hlasem sdělí číslo volajícího nebo jeho jméno, je-li uloženo v seznamu kontaktů (za podmínky, že mobilní telefon tuto funkci podporuje).

Hlasové vytáčení je nejen pohodlné, ale současně zvyšuje bezpečnost při řízení. Systém podporuje hlasové vytáčení v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině a němčině.

„Vzhledem k tomu, že je mobilní telefon prostřednictvím technologie Bluetooth připojen přímo k audiosystému a reproduktorům vozidla, zůstává kvalita zvuku velmi dobrá,” říká Lars-Erik Roos, generální ředitel úseku příslušenství ve společnosti Volvo Car Corporation. „Možnost používat telefon s oběma rukama na volantu přispívá ke snižování rizik za jízdy. To je jeden z hlavních důvodů, proč společnost Volvo toto příslušenství zahrnula do své nabídky.”

Hands-free systém Volvo s technologií Bluetooth® je dodáván ve formě sady, která může být snadno instalována u vašeho nejbližšího dealera Volvo. Systém je možné instalovat do vozů Volvo S40/V50 vyrobených od prosince roku 2004 a do modelů S60/V70/XC70/XC90 vyrobených od června 2005.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků