Volvo Car Corporation, příslušenství – bezdrátová hands-free sada s technologií Bluetooth® pro vozy Volvo

Nyní můžete svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth propojit s audiosystémem a reproduktory vašeho vozu Volvo – bez jakýchkoliv kabelů. S pomocí nové hands-free sady Volvo s technologií Bluetooth® se mobilní telefon stává součástí integrovaného systému, který navíc nabízí možnost hlasového vytáčení.
Volvo Car Corporation, příslušenství – bezdrátová hands-free sada s technologií Bluetooth® pro vozy Volvo

Bluetooth® hands-free sada Volvo může být instalována prakticky do všech nových vozů Volvo. Systém je tvořen elektronickou řídící jednotkou, modulem s ovládacími tlačítky, mikrofonem umístěným v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka a potřebnou kabeláží. Použitý mobilní telefon musí podporovat technologii Bluetooth. Pokud je telefon spárován s Bluetooth modulem vozidla, je automaticky rozpoznán a připojen, jakmile jeho majitel nastoupí do vozidla. Mobilní telefon je poté možné použít jako integrovaný systém hands-free, a to bez ohledu na to, zda se stále nachází v kapse svého majitele, nebo zda byl položen ve vozidle. Zvuk vychází z reproduktorů audiosystému vozidla. Při příchozím telefonátu je audiosystém automaticky ztišen.

K systému je možno připojit až čtyři telefony

Se systémem je možné snadno spojit až čtyři telefony, takže jej může využít každý ve vozidle – vždy je však možné připojit pouze jeden telefon. Tento systém je mimořádně flexibilní a jednoduše se používá. Přepínání mezi funkcí hands-free a běžným režimem telefonování v průběhu hovoru je velmi snadné. Navíc nemusíte zůstávat v automobilu, pokud právě telefonujete přes hands-free. Jednoduše automobil opustíte a bez přerušení můžete v hovoru pokračovat.

Využijte vytáčení hlasem

Řídící jednotka systému Bluetooth se nachází na palubní desce. Díky malému počtu tlačítek se snadno ovládá. Když stisknete modře podsvícené tlačítko pro přijetí hovoru, aktivujete hlasové ovládání. Pomocí hlasových příkazů pak můžete určit volanou osobu a ovládat nejrůznější funkce systému. Pokud byly v telefonu uloženy hlasové jmenovky, stačí pouze vyslovit jméno volaného. Kontakty, které byly uloženy v systému hands-free, mohou být použity na jakýkoliv připojený telefon.V systému hands-free je možné uložit až 20 kontaktů.

V případě příchozích hovorů systém hlasem sdělí číslo volajícího nebo jeho jméno, je-li uloženo v seznamu kontaktů (za podmínky, že mobilní telefon tuto funkci podporuje).

Hlasové vytáčení je nejen pohodlné, ale současně zvyšuje bezpečnost při řízení. Systém podporuje hlasové vytáčení v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině a němčině.

„Vzhledem k tomu, že je mobilní telefon prostřednictvím technologie Bluetooth připojen přímo k audiosystému a reproduktorům vozidla, zůstává kvalita zvuku velmi dobrá,” říká Lars-Erik Roos, generální ředitel úseku příslušenství ve společnosti Volvo Car Corporation. „Možnost používat telefon s oběma rukama na volantu přispívá ke snižování rizik za jízdy. To je jeden z hlavních důvodů, proč společnost Volvo toto příslušenství zahrnula do své nabídky.”

Hands-free systém Volvo s technologií Bluetooth® je dodáván ve formě sady, která může být snadno instalována u vašeho nejbližšího dealera Volvo. Systém je možné instalovat do vozů Volvo S40/V50 vyrobených od prosince roku 2004 a do modelů S60/V70/XC70/XC90 vyrobených od června 2005.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Volvo XC90 2,4
Rok výroby: 2011
Stav: 118 740 km
Cena: 560 000 Kč
Volvo S80 2,4
Rok výroby: 2012
Stav: 117 530 km
Cena: 380 000 Kč
Volvo XC90 2,4
Rok výroby: 2010
Stav: 199 811 km
Cena: 390 000 Kč
Volvo V40 1,9
Rok výroby: 2004
Stav: 242 247 km
Cena: 60 000 Kč
Volvo V60 2
Rok výroby: 2012
Stav: 156 631 km
Cena: 320 000 Kč
Volvo XC60 2,4
Rok výroby: 2008
Stav: 193 679 km
Cena: 300 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků