Volvo Car Corporation, příslušenství – bezdrátová hands-free sada s technologií Bluetooth® pro vozy Volvo

Nyní můžete svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth propojit s audiosystémem a reproduktory vašeho vozu Volvo – bez jakýchkoliv kabelů. S pomocí nové hands-free sady Volvo s technologií Bluetooth® se mobilní telefon stává součástí integrovaného systému, který navíc nabízí možnost hlasového vytáčení.

Bluetooth® hands-free sada Volvo může být instalována prakticky do všech nových vozů Volvo. Systém je tvořen elektronickou řídící jednotkou, modulem s ovládacími tlačítky, mikrofonem umístěným v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka a potřebnou kabeláží. Použitý mobilní telefon musí podporovat technologii Bluetooth. Pokud je telefon spárován s Bluetooth modulem vozidla, je automaticky rozpoznán a připojen, jakmile jeho majitel nastoupí do vozidla. Mobilní telefon je poté možné použít jako integrovaný systém hands-free, a to bez ohledu na to, zda se stále nachází v kapse svého majitele, nebo zda byl položen ve vozidle. Zvuk vychází z reproduktorů audiosystému vozidla. Při příchozím telefonátu je audiosystém automaticky ztišen.

K systému je možno připojit až čtyři telefony

Se systémem je možné snadno spojit až čtyři telefony, takže jej může využít každý ve vozidle – vždy je však možné připojit pouze jeden telefon. Tento systém je mimořádně flexibilní a jednoduše se používá. Přepínání mezi funkcí hands-free a běžným režimem telefonování v průběhu hovoru je velmi snadné. Navíc nemusíte zůstávat v automobilu, pokud právě telefonujete přes hands-free. Jednoduše automobil opustíte a bez přerušení můžete v hovoru pokračovat.

Využijte vytáčení hlasem

Řídící jednotka systému Bluetooth se nachází na palubní desce. Díky malému počtu tlačítek se snadno ovládá. Když stisknete modře podsvícené tlačítko pro přijetí hovoru, aktivujete hlasové ovládání. Pomocí hlasových příkazů pak můžete určit volanou osobu a ovládat nejrůznější funkce systému. Pokud byly v telefonu uloženy hlasové jmenovky, stačí pouze vyslovit jméno volaného. Kontakty, které byly uloženy v systému hands-free, mohou být použity na jakýkoliv připojený telefon.V systému hands-free je možné uložit až 20 kontaktů.

V případě příchozích hovorů systém hlasem sdělí číslo volajícího nebo jeho jméno, je-li uloženo v seznamu kontaktů (za podmínky, že mobilní telefon tuto funkci podporuje).

Hlasové vytáčení je nejen pohodlné, ale současně zvyšuje bezpečnost při řízení. Systém podporuje hlasové vytáčení v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině a němčině.

„Vzhledem k tomu, že je mobilní telefon prostřednictvím technologie Bluetooth připojen přímo k audiosystému a reproduktorům vozidla, zůstává kvalita zvuku velmi dobrá,” říká Lars-Erik Roos, generální ředitel úseku příslušenství ve společnosti Volvo Car Corporation. „Možnost používat telefon s oběma rukama na volantu přispívá ke snižování rizik za jízdy. To je jeden z hlavních důvodů, proč společnost Volvo toto příslušenství zahrnula do své nabídky.”

Hands-free systém Volvo s technologií Bluetooth® je dodáván ve formě sady, která může být snadno instalována u vašeho nejbližšího dealera Volvo. Systém je možné instalovat do vozů Volvo S40/V50 vyrobených od prosince roku 2004 a do modelů S60/V70/XC70/XC90 vyrobených od června 2005.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků