Volvo Car Corporation, příslušenství – bezdrátová hands-free sada s technologií Bluetooth® pro vozy Volvo

Nyní můžete svůj mobilní telefon podporující technologii Bluetooth propojit s audiosystémem a reproduktory vašeho vozu Volvo – bez jakýchkoliv kabelů. S pomocí nové hands-free sady Volvo s technologií Bluetooth® se mobilní telefon stává součástí integrovaného systému, který navíc nabízí možnost hlasového vytáčení.

Bluetooth® hands-free sada Volvo může být instalována prakticky do všech nových vozů Volvo. Systém je tvořen elektronickou řídící jednotkou, modulem s ovládacími tlačítky, mikrofonem umístěným v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka a potřebnou kabeláží. Použitý mobilní telefon musí podporovat technologii Bluetooth. Pokud je telefon spárován s Bluetooth modulem vozidla, je automaticky rozpoznán a připojen, jakmile jeho majitel nastoupí do vozidla. Mobilní telefon je poté možné použít jako integrovaný systém hands-free, a to bez ohledu na to, zda se stále nachází v kapse svého majitele, nebo zda byl položen ve vozidle. Zvuk vychází z reproduktorů audiosystému vozidla. Při příchozím telefonátu je audiosystém automaticky ztišen.

K systému je možno připojit až čtyři telefony

Se systémem je možné snadno spojit až čtyři telefony, takže jej může využít každý ve vozidle – vždy je však možné připojit pouze jeden telefon. Tento systém je mimořádně flexibilní a jednoduše se používá. Přepínání mezi funkcí hands-free a běžným režimem telefonování v průběhu hovoru je velmi snadné. Navíc nemusíte zůstávat v automobilu, pokud právě telefonujete přes hands-free. Jednoduše automobil opustíte a bez přerušení můžete v hovoru pokračovat.

Využijte vytáčení hlasem

Řídící jednotka systému Bluetooth se nachází na palubní desce. Díky malému počtu tlačítek se snadno ovládá. Když stisknete modře podsvícené tlačítko pro přijetí hovoru, aktivujete hlasové ovládání. Pomocí hlasových příkazů pak můžete určit volanou osobu a ovládat nejrůznější funkce systému. Pokud byly v telefonu uloženy hlasové jmenovky, stačí pouze vyslovit jméno volaného. Kontakty, které byly uloženy v systému hands-free, mohou být použity na jakýkoliv připojený telefon.V systému hands-free je možné uložit až 20 kontaktů.

V případě příchozích hovorů systém hlasem sdělí číslo volajícího nebo jeho jméno, je-li uloženo v seznamu kontaktů (za podmínky, že mobilní telefon tuto funkci podporuje).

Hlasové vytáčení je nejen pohodlné, ale současně zvyšuje bezpečnost při řízení. Systém podporuje hlasové vytáčení v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině a němčině.

„Vzhledem k tomu, že je mobilní telefon prostřednictvím technologie Bluetooth připojen přímo k audiosystému a reproduktorům vozidla, zůstává kvalita zvuku velmi dobrá,” říká Lars-Erik Roos, generální ředitel úseku příslušenství ve společnosti Volvo Car Corporation. „Možnost používat telefon s oběma rukama na volantu přispívá ke snižování rizik za jízdy. To je jeden z hlavních důvodů, proč společnost Volvo toto příslušenství zahrnula do své nabídky.”

Hands-free systém Volvo s technologií Bluetooth® je dodáván ve formě sady, která může být snadno instalována u vašeho nejbližšího dealera Volvo. Systém je možné instalovat do vozů Volvo S40/V50 vyrobených od prosince roku 2004 a do modelů S60/V70/XC70/XC90 vyrobených od června 2005.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků