Volvo C40 je v Česku k mání v nové levnější verzi. Má je jeden motor, výkon mu však nechybí

Nákup nových vozů Volvo se zvolna přesouvá do online prostředí. Současně s transformací se představily modernizované modely řady XC40 a C40.

Volvo naplno rozjelo proces restrukturalizace modelového portfolia. Z velké části se nákup vozů přesune na online platformu, která má být pro klienty přehlednější a pohodlnější. V souvislosti s tím se mění i obsah výbavových linií. Ty se budou více soustředit na preferované prvky, takže portál rovnou nabídne několik předem definovaných konfigurací. Stejně to má v Česku také konfigurátor Volkswagenu.

V souvislosti s modernizací nabídky, která má v následujících letech přinést řadu vzrušujících modelů, představuje Volvo modernizovanou podobu oblíbeného SUV XC40. To se na trh dostalo v roce 2017 a dnes se jedná o jeden z nejprodávanějších modelů nesoucí řadu ocenění z prestižních anket.

Změny jsou především designového charakteru. Zepředu si všimneme nového nárazníku s bezrámečkovou maskou chladiče po vzoru elektrifikovaných verzí Recharge. Charakteristické světlomety ve tvaru Thorova kladiva jsou vybaveny technologií LED Pixel. Díky ní se světelný paprsek přizpůsobuje okolnímu prostředí a zároveň neoslňuje protijedoucí řidiče.

Pro interiér přibylo u čistě elektrické verze XC40 Recharge prémiové čalounění s nulovým procentem kůže a zvenčí vůz osvěžily nové odstíny karoserie. K nim automobilka přizpůsobila nabídku elegantních disků.

A to není vše. Ve snaze přizpůsobit bezemisní mobilitu širšímu spektru zájemců, přidala značka druhou verzi C40 Recharge s jedním elektromotorem o výkonu 170 kW a točivým momentem 330 Nm. V České republice startuje cena se základní výbavou Core a pohonem předních kol na 1.229.000 Kč. Pro srovnání, dosavadní provedení se dvěma motory a výkonem 300 kW začíná na 1.394.000 Kč.

Levnější C40 Recharge je vybavena 69kWh akumulátorem, který dle metodiky WLTP ujede 434 kilometrů. S použitím rychlonabíjecí stanice doplníte energii z 10 na 80 procent za 32 minut.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Váš názor Další článek: Nový Opel Astra se pěkně přiostřil! Už jsme ho řídili, silný hybrid nás nadchnul snad vším

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz