Volvo C30 „RS“, bude rychlý seveřan?

Je to sotva pár dnů, co automobilka Ford definitivně potvrdila příchod ostrého provedení svého modelu Focus. Ten v tradici minulé generace ponese označení Focus RS a bude disponovat přeplňovaným motorem ve spojení s předním náhonem. Výkon vozu se má pohybovat okolo 280 koní a s jeho přenosem bude pomáhat opět zabiják nezkušených řidičů - samosvorný diferenciál.

Jenže nyní se objevují informace o tom, že tato technika nezůstane využita jen u jediného modelu, ale to samé by se mělo objevit i u Volva C30, tedy modelu, který je postaven na stejném základu jako Focus a využívá stejnou techniku. Zástavba pak bude nijak zvlášť náročná.

Volvo C30 by navíc získalo ke svému jedinečnému designu i poměrně solidní výkonný model, což by se mohlo podepsat na zlepšení prodejů a také na novém chápání vozu, který má dnes image spíše komfortního kompaktu než auta se sportovními ambicemi.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků