Volvo C30 „RS“, bude rychlý seveřan?

Je to sotva pár dnů, co automobilka Ford definitivně potvrdila příchod ostrého provedení svého modelu Focus. Ten v tradici minulé generace ponese označení Focus RS a bude disponovat přeplňovaným motorem ve spojení s předním náhonem. Výkon vozu se má pohybovat okolo 280 koní a s jeho přenosem bude pomáhat opět zabiják nezkušených řidičů - samosvorný diferenciál.

Jenže nyní se objevují informace o tom, že tato technika nezůstane využita jen u jediného modelu, ale to samé by se mělo objevit i u Volva C30, tedy modelu, který je postaven na stejném základu jako Focus a využívá stejnou techniku. Zástavba pak bude nijak zvlášť náročná.

Volvo C30 by navíc získalo ke svému jedinečnému designu i poměrně solidní výkonný model, což by se mohlo podepsat na zlepšení prodejů a také na novém chápání vozu, který má dnes image spíše komfortního kompaktu než auta se sportovními ambicemi.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků