Volvo C30 „RS“, bude rychlý seveřan?

Je to sotva pár dnů, co automobilka Ford definitivně potvrdila příchod ostrého provedení svého modelu Focus. Ten v tradici minulé generace ponese označení Focus RS a bude disponovat přeplňovaným motorem ve spojení s předním náhonem. Výkon vozu se má pohybovat okolo 280 koní a s jeho přenosem bude pomáhat opět zabiják nezkušených řidičů - samosvorný diferenciál.

Jenže nyní se objevují informace o tom, že tato technika nezůstane využita jen u jediného modelu, ale to samé by se mělo objevit i u Volva C30, tedy modelu, který je postaven na stejném základu jako Focus a využívá stejnou techniku. Zástavba pak bude nijak zvlášť náročná.

Volvo C30 by navíc získalo ke svému jedinečnému designu i poměrně solidní výkonný model, což by se mohlo podepsat na zlepšení prodejů a také na novém chápání vozu, který má dnes image spíše komfortního kompaktu než auta se sportovními ambicemi.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků