Volvo C30 možná dostane pět dveří

Hatchback nižší střední třídy švédské automobilky Volvo by se mohlo objevit v nové karosářské variantě. Automobilka totiž oficiálně připustila, že zvažuje nasazení pětidveřové verze, která by tak doplnila současný model, který má jen troje dveře.

Jenže poměrně jednoduchý krok se stává poměrně složitým. Model C30 přišel s velmi originálním designem, který by si vyžádal řadu drastických změn. Vůz totiž svou délkou není připraven na druhý pár dveří a musel by se tak pořádně prodloužit. Navíc celý design je postaven na jedněch bočních dveřích a např. svažující se záď vozu by byla opět na obtíž.

Tip: Test Volva C30 s motorem 1,8 naleznete zde a test verze s motorem D5 zde.

Ve finále by tak 5D Volvo C30 byl spíše menším kombi (exempla trahunt - co jiného je nakonec Audi A3 Sportback), které by doplňovalo větší Volvo V50.

Jenže je zde opět trh, který si žádá své. Pokud posadíme tento hatchback vůči konkurentům jako je BMW řady 1, případně Audi A3 a Alfa 147, chybí Volvu právě pět dveří, které jsou částí zákazníků žádané.

Dá se totiž předpokládat, že po čase dojde k poklesu prodejů, protože fanoušci a nadšenci designu si tento vůz pořídí a ti, kteří o něm přemýšlejí i z praktického hlediska, sáhnout raději po rodinnějším pětidvířku.

Ani samotná automobilka si není jista tím, že by pětidveřový model byl šťastným řešením, ovšem prodejci z celé Evropy jim hlásí, že mají mnoho požadavků i na tuto variantu. Zda tedy zvítězí zájem prodat, nebo zájem zachovat image stylingově skvělého auta, uvidíme až za čas.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků