Volvo C30 možná dostane pět dveří

Hatchback nižší střední třídy švédské automobilky Volvo by se mohlo objevit v nové karosářské variantě. Automobilka totiž oficiálně připustila, že zvažuje nasazení pětidveřové verze, která by tak doplnila současný model, který má jen troje dveře.

Jenže poměrně jednoduchý krok se stává poměrně složitým. Model C30 přišel s velmi originálním designem, který by si vyžádal řadu drastických změn. Vůz totiž svou délkou není připraven na druhý pár dveří a musel by se tak pořádně prodloužit. Navíc celý design je postaven na jedněch bočních dveřích a např. svažující se záď vozu by byla opět na obtíž.

Tip: Test Volva C30 s motorem 1,8 naleznete zde a test verze s motorem D5 zde.

Ve finále by tak 5D Volvo C30 byl spíše menším kombi (exempla trahunt - co jiného je nakonec Audi A3 Sportback), které by doplňovalo větší Volvo V50.

Jenže je zde opět trh, který si žádá své. Pokud posadíme tento hatchback vůči konkurentům jako je BMW řady 1, případně Audi A3 a Alfa 147, chybí Volvu právě pět dveří, které jsou částí zákazníků žádané.

Dá se totiž předpokládat, že po čase dojde k poklesu prodejů, protože fanoušci a nadšenci designu si tento vůz pořídí a ti, kteří o něm přemýšlejí i z praktického hlediska, sáhnout raději po rodinnějším pětidvířku.

Ani samotná automobilka si není jista tím, že by pětidveřový model byl šťastným řešením, ovšem prodejci z celé Evropy jim hlásí, že mají mnoho požadavků i na tuto variantu. Zda tedy zvítězí zájem prodat, nebo zájem zachovat image stylingově skvělého auta, uvidíme až za čas.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků