Volvo C30 možná dostane pět dveří

Hatchback nižší střední třídy švédské automobilky Volvo by se mohlo objevit v nové karosářské variantě. Automobilka totiž oficiálně připustila, že zvažuje nasazení pětidveřové verze, která by tak doplnila současný model, který má jen troje dveře.

Jenže poměrně jednoduchý krok se stává poměrně složitým. Model C30 přišel s velmi originálním designem, který by si vyžádal řadu drastických změn. Vůz totiž svou délkou není připraven na druhý pár dveří a musel by se tak pořádně prodloužit. Navíc celý design je postaven na jedněch bočních dveřích a např. svažující se záď vozu by byla opět na obtíž.

Tip: Test Volva C30 s motorem 1,8 naleznete zde a test verze s motorem D5 zde.

Ve finále by tak 5D Volvo C30 byl spíše menším kombi (exempla trahunt - co jiného je nakonec Audi A3 Sportback), které by doplňovalo větší Volvo V50.

Jenže je zde opět trh, který si žádá své. Pokud posadíme tento hatchback vůči konkurentům jako je BMW řady 1, případně Audi A3 a Alfa 147, chybí Volvu právě pět dveří, které jsou částí zákazníků žádané.

Dá se totiž předpokládat, že po čase dojde k poklesu prodejů, protože fanoušci a nadšenci designu si tento vůz pořídí a ti, kteří o něm přemýšlejí i z praktického hlediska, sáhnout raději po rodinnějším pětidvířku.

Ani samotná automobilka si není jista tím, že by pětidveřový model byl šťastným řešením, ovšem prodejci z celé Evropy jim hlásí, že mají mnoho požadavků i na tuto variantu. Zda tedy zvítězí zájem prodat, nebo zájem zachovat image stylingově skvělého auta, uvidíme až za čas.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků