Volvo C30 možná dostane pět dveří

Hatchback nižší střední třídy švédské automobilky Volvo by se mohlo objevit v nové karosářské variantě. Automobilka totiž oficiálně připustila, že zvažuje nasazení pětidveřové verze, která by tak doplnila současný model, který má jen troje dveře.

Jenže poměrně jednoduchý krok se stává poměrně složitým. Model C30 přišel s velmi originálním designem, který by si vyžádal řadu drastických změn. Vůz totiž svou délkou není připraven na druhý pár dveří a musel by se tak pořádně prodloužit. Navíc celý design je postaven na jedněch bočních dveřích a např. svažující se záď vozu by byla opět na obtíž.

Tip: Test Volva C30 s motorem 1,8 naleznete zde a test verze s motorem D5 zde.

Ve finále by tak 5D Volvo C30 byl spíše menším kombi (exempla trahunt - co jiného je nakonec Audi A3 Sportback), které by doplňovalo větší Volvo V50.

Jenže je zde opět trh, který si žádá své. Pokud posadíme tento hatchback vůči konkurentům jako je BMW řady 1, případně Audi A3 a Alfa 147, chybí Volvu právě pět dveří, které jsou částí zákazníků žádané.

Dá se totiž předpokládat, že po čase dojde k poklesu prodejů, protože fanoušci a nadšenci designu si tento vůz pořídí a ti, kteří o něm přemýšlejí i z praktického hlediska, sáhnout raději po rodinnějším pětidvířku.

Ani samotná automobilka si není jista tím, že by pětidveřový model byl šťastným řešením, ovšem prodejci z celé Evropy jim hlásí, že mají mnoho požadavků i na tuto variantu. Zda tedy zvítězí zájem prodat, nebo zájem zachovat image stylingově skvělého auta, uvidíme až za čas.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků