Volvo C30 kombi, šílenost se stane realitou

Je to zhruba měsíc, co jsme vám přinesli informace o tom, že Volvo přemýšlí, že by modelu C30 přidal jeden pár bočních dveří. Prvotní kusé informace nyní nabraly na věrohodnosti.

Nejen, že se objevily tajné snímky pětidveřového Volva C30, ale také sami představitelé automobilky tuto karosářskou variantu v podstatě potvrdili. Jenže vše bude trochu jinak, než se původně čekalo.

Volvo C30 sice přijde s jedním párem dveří navíc, ale nepůjde o klasický hatchback, ale o mírně prodlouženou verzi, která bude plnit jakousi formu kombi. Tedy o jakousi obdobu Audi A3 Sportback, což není ani kombi, ani hatchback, ale něco mezi tím.

Ono se není ani čemu divit, že Volvo muselo sáhnout k prodloužení karosérie, protože ta současná by se pro klasický pětidveřový hatchback upravovala jen složitě a přístup na zadní sedačky by byl velmi nekomfortní.

Kdy se případné kombi objeví na trhu prozatím nevíme, ale jisté zdroje naznačily, že představení by mohlo proběhnout na březnovém autosalonu v Ženevě.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků