Volvo C30 kombi, šílenost se stane realitou

Je to zhruba měsíc, co jsme vám přinesli informace o tom, že Volvo přemýšlí, že by modelu C30 přidal jeden pár bočních dveří. Prvotní kusé informace nyní nabraly na věrohodnosti.

Nejen, že se objevily tajné snímky pětidveřového Volva C30, ale také sami představitelé automobilky tuto karosářskou variantu v podstatě potvrdili. Jenže vše bude trochu jinak, než se původně čekalo.

Volvo C30 sice přijde s jedním párem dveří navíc, ale nepůjde o klasický hatchback, ale o mírně prodlouženou verzi, která bude plnit jakousi formu kombi. Tedy o jakousi obdobu Audi A3 Sportback, což není ani kombi, ani hatchback, ale něco mezi tím.

Ono se není ani čemu divit, že Volvo muselo sáhnout k prodloužení karosérie, protože ta současná by se pro klasický pětidveřový hatchback upravovala jen složitě a přístup na zadní sedačky by byl velmi nekomfortní.

Kdy se případné kombi objeví na trhu prozatím nevíme, ale jisté zdroje naznačily, že představení by mohlo proběhnout na březnovém autosalonu v Ženevě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků