Volvo C30 kombi, šílenost se stane realitou

Je to zhruba měsíc, co jsme vám přinesli informace o tom, že Volvo přemýšlí, že by modelu C30 přidal jeden pár bočních dveří. Prvotní kusé informace nyní nabraly na věrohodnosti.

Nejen, že se objevily tajné snímky pětidveřového Volva C30, ale také sami představitelé automobilky tuto karosářskou variantu v podstatě potvrdili. Jenže vše bude trochu jinak, než se původně čekalo.

Volvo C30 sice přijde s jedním párem dveří navíc, ale nepůjde o klasický hatchback, ale o mírně prodlouženou verzi, která bude plnit jakousi formu kombi. Tedy o jakousi obdobu Audi A3 Sportback, což není ani kombi, ani hatchback, ale něco mezi tím.

Ono se není ani čemu divit, že Volvo muselo sáhnout k prodloužení karosérie, protože ta současná by se pro klasický pětidveřový hatchback upravovala jen složitě a přístup na zadní sedačky by byl velmi nekomfortní.

Kdy se případné kombi objeví na trhu prozatím nevíme, ale jisté zdroje naznačily, že představení by mohlo proběhnout na březnovém autosalonu v Ženevě.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků