Volvo C30 bude hybridní, ale jinak

Automobilka Volvo, jeden z lídrů na poli vozů schopných spalovat alternativní paliva, chystá vlastní hybridní model. Ten má přinést hlavně nízkou spotřebu a tedy i malý negativní vliv na životní prostředí. Automobilka, která dbá na ekologičnost, se rozhodla použít netradiční řešení.

Místo klasického spojení benzínového motoru s elektromotorem, zvolí Volvo nečekaně naftový agregát. Ten doplní klasickým elektromotorem, sadou akumulátoru a startéru, který slouží zároveň jako alternátor.

Bližší informace o této verzi a ani o hybridním systému nejsou k dispozici, ovšem spojení nafta-elektro je v současnosti kvůli vyšším emisím většiny škodlivin ojedinělé a objevilo se zatím prakticky jen u francouzských automobilek.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků