Volvo C30 bude hybridní, ale jinak

Automobilka Volvo, jeden z lídrů na poli vozů schopných spalovat alternativní paliva, chystá vlastní hybridní model. Ten má přinést hlavně nízkou spotřebu a tedy i malý negativní vliv na životní prostředí. Automobilka, která dbá na ekologičnost, se rozhodla použít netradiční řešení.

Místo klasického spojení benzínového motoru s elektromotorem, zvolí Volvo nečekaně naftový agregát. Ten doplní klasickým elektromotorem, sadou akumulátoru a startéru, který slouží zároveň jako alternátor.

Bližší informace o této verzi a ani o hybridním systému nejsou k dispozici, ovšem spojení nafta-elektro je v současnosti kvůli vyšším emisím většiny škodlivin ojedinělé a objevilo se zatím prakticky jen u francouzských automobilek.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků