Volvo C30 bude hybridní, ale jinak

Automobilka Volvo, jeden z lídrů na poli vozů schopných spalovat alternativní paliva, chystá vlastní hybridní model. Ten má přinést hlavně nízkou spotřebu a tedy i malý negativní vliv na životní prostředí. Automobilka, která dbá na ekologičnost, se rozhodla použít netradiční řešení.

Místo klasického spojení benzínového motoru s elektromotorem, zvolí Volvo nečekaně naftový agregát. Ten doplní klasickým elektromotorem, sadou akumulátoru a startéru, který slouží zároveň jako alternátor.

Bližší informace o této verzi a ani o hybridním systému nejsou k dispozici, ovšem spojení nafta-elektro je v současnosti kvůli vyšším emisím většiny škodlivin ojedinělé a objevilo se zatím prakticky jen u francouzských automobilek.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků