Volvo C30 bude hybridní, ale jinak

Automobilka Volvo, jeden z lídrů na poli vozů schopných spalovat alternativní paliva, chystá vlastní hybridní model. Ten má přinést hlavně nízkou spotřebu a tedy i malý negativní vliv na životní prostředí. Automobilka, která dbá na ekologičnost, se rozhodla použít netradiční řešení.

Místo klasického spojení benzínového motoru s elektromotorem, zvolí Volvo nečekaně naftový agregát. Ten doplní klasickým elektromotorem, sadou akumulátoru a startéru, který slouží zároveň jako alternátor.

Bližší informace o této verzi a ani o hybridním systému nejsou k dispozici, ovšem spojení nafta-elektro je v současnosti kvůli vyšším emisím většiny škodlivin ojedinělé a objevilo se zatím prakticky jen u francouzských automobilek.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků