Volvo a Saab budou spolupracovat při vývoji hybridů

Švédské automobilky Volvo a Saab společně uzavřely dohodou o vzájemné spolupráci. Zároveň podepsaly několik nových kontraktů s lokální energetickou společností Vattenfall, výrobcem akumulátorů ETC a s vládní agenturou životního prostředí. Výsledkem této spolupráce by mělo být několik hybridních modelů s kvalitními a zároveň ekonomicky dostupnými technologiemi. 

Nové konsorcium plánuje následující dvě léta strávit vývojem nových technologii a věnovat se hodlá i problematice nízkého počtu dobíjecích stanic. Obě automobilky přiznaly, že doteď do vývoje investovaly přes jednu miliardu dolarů (cca 16 000 000 000 Kč).
 
Připomeňme, že automobilka Volvo představila svůj první větší projekt na loňském autosalonu ve Frankfurtu, kde pozornost upoutal model C30 jako plug-in hybrid. Saab zase svým zaujal hybridním konceptem 9-X BioHybrid, na jehož vývoji spolupracoval s koncernem GM.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků