Volvo a Saab budou spolupracovat při vývoji hybridů

Švédské automobilky Volvo a Saab společně uzavřely dohodou o vzájemné spolupráci. Zároveň podepsaly několik nových kontraktů s lokální energetickou společností Vattenfall, výrobcem akumulátorů ETC a s vládní agenturou životního prostředí. Výsledkem této spolupráce by mělo být několik hybridních modelů s kvalitními a zároveň ekonomicky dostupnými technologiemi. 

Nové konsorcium plánuje následující dvě léta strávit vývojem nových technologii a věnovat se hodlá i problematice nízkého počtu dobíjecích stanic. Obě automobilky přiznaly, že doteď do vývoje investovaly přes jednu miliardu dolarů (cca 16 000 000 000 Kč).
 
Připomeňme, že automobilka Volvo představila svůj první větší projekt na loňském autosalonu ve Frankfurtu, kde pozornost upoutal model C30 jako plug-in hybrid. Saab zase svým zaujal hybridním konceptem 9-X BioHybrid, na jehož vývoji spolupracoval s koncernem GM.
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků