Volvo a Saab budou spolupracovat při vývoji hybridů

Švédské automobilky Volvo a Saab společně uzavřely dohodou o vzájemné spolupráci. Zároveň podepsaly několik nových kontraktů s lokální energetickou společností Vattenfall, výrobcem akumulátorů ETC a s vládní agenturou životního prostředí. Výsledkem této spolupráce by mělo být několik hybridních modelů s kvalitními a zároveň ekonomicky dostupnými technologiemi. 

Nové konsorcium plánuje následující dvě léta strávit vývojem nových technologii a věnovat se hodlá i problematice nízkého počtu dobíjecích stanic. Obě automobilky přiznaly, že doteď do vývoje investovaly přes jednu miliardu dolarů (cca 16 000 000 000 Kč).
 
Připomeňme, že automobilka Volvo představila svůj první větší projekt na loňském autosalonu ve Frankfurtu, kde pozornost upoutal model C30 jako plug-in hybrid. Saab zase svým zaujal hybridním konceptem 9-X BioHybrid, na jehož vývoji spolupracoval s koncernem GM.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků