Volvo a Saab budou spolupracovat při vývoji hybridů

Švédské automobilky Volvo a Saab společně uzavřely dohodou o vzájemné spolupráci. Zároveň podepsaly několik nových kontraktů s lokální energetickou společností Vattenfall, výrobcem akumulátorů ETC a s vládní agenturou životního prostředí. Výsledkem této spolupráce by mělo být několik hybridních modelů s kvalitními a zároveň ekonomicky dostupnými technologiemi. 

Nové konsorcium plánuje následující dvě léta strávit vývojem nových technologii a věnovat se hodlá i problematice nízkého počtu dobíjecích stanic. Obě automobilky přiznaly, že doteď do vývoje investovaly přes jednu miliardu dolarů (cca 16 000 000 000 Kč).
 
Připomeňme, že automobilka Volvo představila svůj první větší projekt na loňském autosalonu ve Frankfurtu, kde pozornost upoutal model C30 jako plug-in hybrid. Saab zase svým zaujal hybridním konceptem 9-X BioHybrid, na jehož vývoji spolupracoval s koncernem GM.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků