Volskwagen vykázal v prvním čtvrtletí rekordní prodeje

Největší evropský výrobce vozů, německý Volkswagen, vykázal za první čtvrtletí letošního roku rekordní prodeje. Celkově ve všech zemích prodal 795 tis. nových vozů s logem VW, což je výrazný meziroční nárůst o 15,7 procent. Přitom jen za měsíc březen stouply prodeje meziročně o 16,3 procent na více než 331 tis. vozů. Velkým podílem se o tyto růsty přičinily nové modely a nové verze stávajících modelů. Volkswagen může také slavit, protože jeho stagnující prodeje u modelu Golf šly nahoru a to o více než 11 procent na 290 tis. vozů. Passatu se pak prodalo 140 tisíc.

Prodeje Volkswagenu v západní a střední Evropě stouply o 15,3 procent, když na domácím, německém trhu, stouply pouze o 8,9 procent. Také ve vzdálených destinacích, jako jsou Spojené státy a Čína vykázal Volkswagen nemalý růst. V USA prodal o 20 procent více vozů a v Číně dokonce o 40 procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků