Volskwagen vykázal v prvním čtvrtletí rekordní prodeje

Největší evropský výrobce vozů, německý Volkswagen, vykázal za první čtvrtletí letošního roku rekordní prodeje. Celkově ve všech zemích prodal 795 tis. nových vozů s logem VW, což je výrazný meziroční nárůst o 15,7 procent. Přitom jen za měsíc březen stouply prodeje meziročně o 16,3 procent na více než 331 tis. vozů. Velkým podílem se o tyto růsty přičinily nové modely a nové verze stávajících modelů. Volkswagen může také slavit, protože jeho stagnující prodeje u modelu Golf šly nahoru a to o více než 11 procent na 290 tis. vozů. Passatu se pak prodalo 140 tisíc.

Prodeje Volkswagenu v západní a střední Evropě stouply o 15,3 procent, když na domácím, německém trhu, stouply pouze o 8,9 procent. Také ve vzdálených destinacích, jako jsou Spojené státy a Čína vykázal Volkswagen nemalý růst. V USA prodal o 20 procent více vozů a v Číně dokonce o 40 procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků