Volpe, miniauto budoucnosti s elektromotorem

Miniautíčko z designerského centra italské firmy Zagato sestrojila firma Volpe. Svoji premiéry se V.o.l.p.e. (Veicolo Originale Leggero Privo Emissioni = malý automobil s nulovými emisemi) dočká na zářijovém frankfurtském autosalonu. Jedná se o kompaktní vozítko s celkovou délkou pouhé 2 metry, široké je metr a 1,5 m vysoké. Hmotnost auta je 380 kilogramů.

Hlavní myšlenka vozidla je být mobilní a to se inženýrům povedlo. Volpe pojme dva cestující, kteří sedí v kabině jak na motorce, tedy za sebou. Pro řidiče je tu řada moderních bezpečnostních prvků, jako je čelní airbag ve volantu, čtyřbodový bezpečnostní pás, sedačky s bočním vedením a výztuhy proti bočnímu nárazu. Pro komfort je možné v autě mít klimatizaci nebo audiosystém s CD přehrávačem.

Pohon auta zajišťují náboje zadních kol, ve kterých se ukrývají elektromotory o celkovém výkonu 2 kW. Energii zajišťuje akumulátor, který se dobíjí během jízdy nebo zapojením do sítě. Provoz na 100 km stojí od 2,5 do 3,5 eur. Dojezd Autíčka Volpe je 150 km. Silnější variantou vozu je "Power-Volpe", které má elektromotory na všech 4 kolech, výkon povyskočil na 16 kW, ale zvedla se i hmotnost o 70 kg. Nejvyšší rychlost je 135 km/h u silnější verze a 65 km/h pro "zadokolku".

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků