Volkswagenům zamrzají motory, firma je stahuje do servisů

Největší evropská automobilka Volkswagen ve čtvrtek přiznala, že se v jejích vozech vyskytuje chyba. Jde o vozy modelů Lupo, Polo, Golf a některé osobní automobily značky Seat, vybavené hlavně zážehovými motory o obsahu 1.0 a 1.4 litru. Jak píšou Hospodářské noviny, v uvedených motorech, vyrobených v roce 1997 může při nízkých teplotách kondenzovat a zamrzat voda, která pak naruší olejový oběh.

Majitelům těchto vozů firma nabízí stoprocentní záruku po dobu deseti let bez omezení najetých kilometrů, náhradu již vzniklých škod a bezplatné doplnění zařízení, které škodě může zabránit. Nabídka zákazníkům přijde Volkswagen na desítky milionů EUR.

Uvedenými motory byl dle HN vybaven zhruba milion vozidel. Firma počítá s tím, že maximálně 600 000 z nich vyhledá servisní opravu. Problémy se vyskytují pouze v případě vysokého mrazu a jen tehdy, jezdí-li auto jen na krátké vzdálenosti. Na špatný chod motoru svého volkswagenu si podle deníku v posledních dvou letech stěžovalo zhruba pět tisíc zákazníků.

List poznamenává, že vozy značky Škoda v Česku zmíněnou závadou netrpí. Podle Evžena Krauskopfa ze Škody Auto se problém kondenzace vody týká mladoboleslavské automobilky velmi okrajově a navíc jen v případě benzinových motorů. Ze všech prodaných vozů firma zaznamenala během posledních dvou let 39 případů, tyto automobily jezdí v extrémních severských podmínkách.

"Jde o vozy, které jezdily za vysokých mrazů a dlouhodobě jen na krátké vzdálenosti," doplnil dnes Krauskopf pro ČTK. Závady se vyskytly u modelů Fabia a Octavia, vybavených koncernovými benzinovými motory 1.4/55 kW a 1.4/74 kW. Automobilů se škodováckými benzinovými motory 1.0/37 kW a 1.4/44 kW se problém vůbec netýká.

Loni Volkswagen svolal do servisu téměř milion vozů modelů Lupo a Polo k opravám brzd, předloni 570 000 vozů Passat kvůli závadě na tyči řízení.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků