Volkswagen zvažuje vstup do Formule 1

Již delší dobu prosakují navenek informace, že by se automobilka Volkswagen mohla začít aktivně pohybovat ve Formuli 1. Nemá ovšem jít o vybudování vlastní stáje, což by pro automobilku pravděpodobně nebylo finančně neúnosné, ale spíše o spolupráci s již existující stájí. Jako nejpravděpodobnější se jeví spojení Volkswagenu a rakouské stáje Red Bull. Již nyní totiž funguje spolupráce mezi Red Bullem a Audi při závodech DTM, kde je výrobce nápojů sponzorem stáje. VW nyní hodlá vyvinout formulový motor pod křídly dceřinného Audi, který by se měl zhruba v horizontu dvou let objevit právě v monopostech Red Bullu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků