Volkswagen zvažuje přesunout část výroby Audi do svých závodů

Německý Volkswagen, vlastník automobilky Audi, zvažuje, že by v blízké budoucnosti přesunul část výroby z továren Audi v Ingolstadtu do svých vlastních závodů v sídle v Wolfsburgu. Tento krok by pomohl Volkswagenu v tom, že by jeho továrny byly plně využité a zvedla by se tím produktivita práce a klesly tak náklady na výrobu jednoho modelu. Toto přesunutí by mělo nastat v roku 2008, kdy by Audi mělo přijít s novou generací modelu A3, který by se mohl vyrábět právě v závodech VW.

Tyto zprávy, které přinesly německé media, však naráží na skutečnost, že Audi stáhlo výrobu nynější generace modelu A3 pouze do závodu v Ingolstadtu, když předtím vyráběla tento model i v Bruselu. Vedení automobilky Audi odmítlo nové spekulace komentovat, ovšem tiskový mluvčí k tomu dodal, že kapacity továren Audi nejsou ještě plně využity a zvýšená produktivita práce umožní navýšit stávající výrobu v řádu desítek procent, takže není třeba vyrábět modely i v dalších závodech. Navíc dle posledních ekonomických zpráv koncernu VW jasně vyplývá, že náklady na pracovní síly jsou v závodech Volkswagenu o zhruba 20 procent vyšší, než v závodech Audi, takže modely vyráběné ve Wolfsburgu by přinášely automobilce menší zisky.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků