Volkswagen zvažuje přesunout část výroby Audi do svých závodů

Německý Volkswagen, vlastník automobilky Audi, zvažuje, že by v blízké budoucnosti přesunul část výroby z továren Audi v Ingolstadtu do svých vlastních závodů v sídle v Wolfsburgu. Tento krok by pomohl Volkswagenu v tom, že by jeho továrny byly plně využité a zvedla by se tím produktivita práce a klesly tak náklady na výrobu jednoho modelu. Toto přesunutí by mělo nastat v roku 2008, kdy by Audi mělo přijít s novou generací modelu A3, který by se mohl vyrábět právě v závodech VW.

Tyto zprávy, které přinesly německé media, však naráží na skutečnost, že Audi stáhlo výrobu nynější generace modelu A3 pouze do závodu v Ingolstadtu, když předtím vyráběla tento model i v Bruselu. Vedení automobilky Audi odmítlo nové spekulace komentovat, ovšem tiskový mluvčí k tomu dodal, že kapacity továren Audi nejsou ještě plně využity a zvýšená produktivita práce umožní navýšit stávající výrobu v řádu desítek procent, takže není třeba vyrábět modely i v dalších závodech. Navíc dle posledních ekonomických zpráv koncernu VW jasně vyplývá, že náklady na pracovní síly jsou v závodech Volkswagenu o zhruba 20 procent vyšší, než v závodech Audi, takže modely vyráběné ve Wolfsburgu by přinášely automobilce menší zisky.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků