Volkswagen zvažuje postavit v Česku další závod

Dle německých deníků hodlá německá automobilka Volkswagen postavit zcela nový závod a jako horký kandidát má být Česká republika. Automobilka totiž potřebuje výrobní kapacity v řádu stovek tisíc vozů ročně a ty v současnosti nemá.

Továrna by měla být určena pro nový model, který bude odvozen od studie Up! a který bude pod svou značkou vyrábět nejen Volkswagen, ale také Škoda a Seat. A nový závod by pak měl vyrábět tento model pro všechny tři automobilky.

Definitivně má být o investici rozhodnuto v březnu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků