Volkswagen zřejmě přesune část výroby modelu Passat do Mexika

Automobilka Volkswagen zvažuje zahájení výroby modelu Passat v Mexiku. K tomuto kroku ji nutí sílící euro vůči dolaru a tedy i snižování zisků při prodeji tohoto modelu ve Spojených státech a Kanadě. Aby byly prodeje pro automobilku ekonomicky přijatelné, nesmí kurz eura vůči dolaru přesáhnout 1,25 USD nyní se však euro prodává za 1,28 dolarů a dlouhodobé perspektivy nenaznačují změnu situace.

Volkswagen navíc v letošním roce vykazuje v USA velmi výrazné navýšení prodejů, když za první čtyři měsíce prodal 17 683 vozidel, což je meziroční nárůst o 40 procent.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků