Volkswagen zastavil projekt „litrového“ auta

Volkswagen musí šetřit, není proto divu, že se zastavují projekty, jejichž rentabilita není zajištěna. Ani Piëchův projekt litrového auta, tedy vozu se spotřebou pouhého litru paliva na sto km, nevydržel. Zrušil jej současný šéf koncernu Bernd Pischetsrieder; přitom na projektu Volkswagen pracoval už tři roky. Vůz by v sériovém provedení stál okolo dvaceti tisíc eur a v současné době není pro taková auta na trhu místo. Ve vývojovém programu naopak zůstává projekt třílitrového auta, které naváže na Lupo 3L či Audi A2 1.2 TDI; motor se spotřebou pouhé tři litry nafty se přesune do nového Foxu.

Poznámka: První jízdu s dvousedadlovým prototypem absoloval Piëch v roce 2002.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků