Volkswagen zastavil projekt „litrového“ auta

Volkswagen musí šetřit, není proto divu, že se zastavují projekty, jejichž rentabilita není zajištěna. Ani Piëchův projekt litrového auta, tedy vozu se spotřebou pouhého litru paliva na sto km, nevydržel. Zrušil jej současný šéf koncernu Bernd Pischetsrieder; přitom na projektu Volkswagen pracoval už tři roky. Vůz by v sériovém provedení stál okolo dvaceti tisíc eur a v současné době není pro taková auta na trhu místo. Ve vývojovém programu naopak zůstává projekt třílitrového auta, které naváže na Lupo 3L či Audi A2 1.2 TDI; motor se spotřebou pouhé tři litry nafty se přesune do nového Foxu.

Poznámka: První jízdu s dvousedadlovým prototypem absoloval Piëch v roce 2002.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků