Volkswagen vyvíjí nové velké naftové motory

Volkswagen vyvíjí nové velké naftové motory

Již na podzim minulého roku oznámila automobilka Volkswagen, že svůj vlajkový model Phaeton od roku 2007 nebude dodávat s naftovým motorem 5.0 V10 TDI (celá zpráva). Vedení sice připustilo, že by tento model mohl i nadále disponovat daným motorem, ale technické úpravy by byly nerentabilní s ohledem na fakt, že tento motor tvoří mizivé procento v prodejích Phaetonu.

Od nového roku bude mít koncern VW k dispozici pro luxusní vozy pouze naftový osmiválec pro vozy Audi a naftový šestiválec pro Phaeton. Protože doba pokročila a konkurence chystá nasazení velkých naftových motorů nové generace, musí i koncern VW reagovat.

Volkswagen se rozhodl vyřešit tuto situaci vývojem nové dvojice naftových motorů, které zákazníkům nabídnou vyšší výkon, nižší spotřebu a menší hluk. Prvním z nových velkých motoru bude rovněž osmiválec, který bude vycházet z toho dnešního, ovšem projde notnou dávkou inovací. Zcela nový pak bude naftový dvanáctiválec, který bude odvozen od motoru ze závodního speciálu Audi R10 (představení modelu).

Dostupné zdroje sice nehovořily o termínu uvedení těchto motorů do sériové výroby, ale dá se očekávat rok 2009, kdy Volkswagen přijde s novou generací malých naftových čtyř a šestiválců.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků