Volkswagen vyvíjí nové velké naftové motory

Volkswagen vyvíjí nové velké naftové motory

Již na podzim minulého roku oznámila automobilka Volkswagen, že svůj vlajkový model Phaeton od roku 2007 nebude dodávat s naftovým motorem 5.0 V10 TDI (celá zpráva). Vedení sice připustilo, že by tento model mohl i nadále disponovat daným motorem, ale technické úpravy by byly nerentabilní s ohledem na fakt, že tento motor tvoří mizivé procento v prodejích Phaetonu.

Od nového roku bude mít koncern VW k dispozici pro luxusní vozy pouze naftový osmiválec pro vozy Audi a naftový šestiválec pro Phaeton. Protože doba pokročila a konkurence chystá nasazení velkých naftových motorů nové generace, musí i koncern VW reagovat.

Volkswagen se rozhodl vyřešit tuto situaci vývojem nové dvojice naftových motorů, které zákazníkům nabídnou vyšší výkon, nižší spotřebu a menší hluk. Prvním z nových velkých motoru bude rovněž osmiválec, který bude vycházet z toho dnešního, ovšem projde notnou dávkou inovací. Zcela nový pak bude naftový dvanáctiválec, který bude odvozen od motoru ze závodního speciálu Audi R10 (představení modelu).

Dostupné zdroje sice nehovořily o termínu uvedení těchto motorů do sériové výroby, ale dá se očekávat rok 2009, kdy Volkswagen přijde s novou generací malých naftových čtyř a šestiválců.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků