Volkswagen vyrobil už 100 milionů aut

Včera, 24. května, sjel z výrobní linky stomiliontý volkswagen, konkrétně šlo o model Touran 1.9 TDI ve stříbrné metalíze. Nejúspěšnějším modelem automobilky je bezesporu Golf, kterého se vyrobilo přes 23 milionů, následuje Brouk s 21 miliony, Passat s 13 miliony a Polo s devíti miliony. Volkswagen má továrny po celém světě a zaměstnává 133 tisíc lidí. V současné době se ale potýká s menšími finančními problémy, klesají zisky a tržní podíly především na americkém a čínském trhu.

Tip: Historie modelu Golf

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Golf první generace

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků