Volkswagen vyrobil již 24 000 000 Golfů

Automobilka Volkswagen zaznamenala další významný milník svého vývoje, když v uplynulých dnech výroba modelu Golf překonala hranici 24 milionů. Jubilejním vozem se stal Golf Comfortline poháněný turbodieselem 2.0 TDI/103 kW v rudém laku Tornado.

Úspěšná kariéra modelu Golf započala v roce 1974, v roce 2003 byla vypuštěna na trh jeho pátá generace. V roce 2002 měl Golf překonat dosavadní výrobní rekord svého předchůdce – modelu Volkswagen Brouk, který do té doby držel titul nejprodávanějšího vozu všech dob. Je ovšem otázkou, nakolik je korektní označovat všechny generace jako jeden model. Zatímco první Golf nemá s tím posledním společného prakticky vůbec nic, Brouk se dočkal za dobu své výroby pouze několika menších modifikací a do posledního dne výroby šlo v zásadě o stejný vůz.

I tak jde nesporně o úctyhodná čísla. Golf vede žebříček nově registrovaných vozů v západní Evropě a je nejprodávanějším modelem skupiny Volkswagen Group. Golf se v současné době vyrábí v sedmi závodech koncernu po celém světě. V loňském roce prodala automobilka svým zákazníkům celkem 719 000 modelů Golf.


Golf s pořadovým číslem 24 000 000
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků