Volkswagen vyrobil již 24 000 000 Golfů

Volkswagen vyrobil již 24 000 000 Golfů

Automobilka Volkswagen zaznamenala další významný milník svého vývoje, když v uplynulých dnech výroba modelu Golf překonala hranici 24 milionů. Jubilejním vozem se stal Golf Comfortline poháněný turbodieselem 2.0 TDI/103 kW v rudém laku Tornado.

Úspěšná kariéra modelu Golf započala v roce 1974, v roce 2003 byla vypuštěna na trh jeho pátá generace. V roce 2002 měl Golf překonat dosavadní výrobní rekord svého předchůdce – modelu Volkswagen Brouk, který do té doby držel titul nejprodávanějšího vozu všech dob. Je ovšem otázkou, nakolik je korektní označovat všechny generace jako jeden model. Zatímco první Golf nemá s tím posledním společného prakticky vůbec nic, Brouk se dočkal za dobu své výroby pouze několika menších modifikací a do posledního dne výroby šlo v zásadě o stejný vůz.

I tak jde nesporně o úctyhodná čísla. Golf vede žebříček nově registrovaných vozů v západní Evropě a je nejprodávanějším modelem skupiny Volkswagen Group. Golf se v současné době vyrábí v sedmi závodech koncernu po celém světě. V loňském roce prodala automobilka svým zákazníkům celkem 719 000 modelů Golf.


Golf s pořadovým číslem 24 000 000
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků