Volkswagen vyrobil již 24 000 000 Golfů

Automobilka Volkswagen zaznamenala další významný milník svého vývoje, když v uplynulých dnech výroba modelu Golf překonala hranici 24 milionů. Jubilejním vozem se stal Golf Comfortline poháněný turbodieselem 2.0 TDI/103 kW v rudém laku Tornado.

Úspěšná kariéra modelu Golf započala v roce 1974, v roce 2003 byla vypuštěna na trh jeho pátá generace. V roce 2002 měl Golf překonat dosavadní výrobní rekord svého předchůdce – modelu Volkswagen Brouk, který do té doby držel titul nejprodávanějšího vozu všech dob. Je ovšem otázkou, nakolik je korektní označovat všechny generace jako jeden model. Zatímco první Golf nemá s tím posledním společného prakticky vůbec nic, Brouk se dočkal za dobu své výroby pouze několika menších modifikací a do posledního dne výroby šlo v zásadě o stejný vůz.

I tak jde nesporně o úctyhodná čísla. Golf vede žebříček nově registrovaných vozů v západní Evropě a je nejprodávanějším modelem skupiny Volkswagen Group. Golf se v současné době vyrábí v sedmi závodech koncernu po celém světě. V loňském roce prodala automobilka svým zákazníkům celkem 719 000 modelů Golf.


Golf s pořadovým číslem 24 000 000
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků