Volkswagen vylepší Polo GTI. Ostrý hatchback představí už koncem června

Inspirací pro chystaný facelift bude nový Golf GTI. Změny se týkají designu, výkon zřejmě zůstane stejný.

Po nedávném faceliftu Volkswagenu Polo čeká vylepšení i jeho sportovní variantu GTI. Dle zveřejněné skici je jasné, že v určitých ohledech napodobí svého většího a silnějšího sourozence. Například diodami denního svícení, umístěnými ve spodní části předního nárazníku, nebo červenou linkou napříč celou přídí od jednoho světlometu k druhému.

Dále automobilka slibuje, že nové Polo GTI bude „ostřejší, plné síly a dynamiky.“ Nicméně čísla a konkrétní fakta si zatím nechává pro sebe. Dá se čekat, že při faceliftu nedojde k nárůstu výkonu přeplňovaného čtyřválce, který tuto kapesní raketku poháněl i před vylepšením. Na druhou stranu, 147 kW a 320 Nm na tuto svižnou blechu s přehledem stačí.

Bylo by zcela na místě, aby se Polo GTI přestavilo na tradičním megasrazu příznivců koncernových vozů GTI Treffen u jezera Wörthersee. Jeho první ročník se konal již v roce 1982 a každoročně lákal desítky tisíc fanoušků. Jenže stejně jako vloni neumožňuje pandemická situace setkání tolika lidí, premiéra ostrého Pola proto zřejmě proběhne stejně, jako třeba u nové Škody Fabia – virtuálně.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Dacia Duster 1.3 TCe 130 4x4 N1: Řešení emisní otázky, ovšem s následky

Dacia Duster TCe 130 N1

Dacia od začátku letošního roku nabízí SUV Duster v užitkové variantě N1. Kde se verze vzala a jaká přináší omezení? To jsme zjišťovali v redakčním testu.

včera | Vladimír Kadera | 12 příspěvků
Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

20.  6.  2021 | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků