Volkswagen vidí naftu jako palivo budoucnosti

Nafta je palivo budoucnosti, řekl šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder ma Auto Show v Los Angeles. Podle něj není vodíkový pohon a hybridní pohon kombinující benzín a elektřinu stále dost efektivní co se týče omezování emisí a závislosti na fosilních palivech (těžko říct, jak to Pischetsrieder vlastně myslel). Proto Volkswagen dá v budoucnu přednost hybridům kombinujících naftu s elektromotorem a biomase, např. sóji, která neobsahuje oxid uhličitý. Elektricko-naftový pohon sice ve svých emisích sice škodliviny produkuje, ale má celkovou nižší spotřebu paliva než hybrid benzíno-elektrický.

Pischetsrieder dodal, že jakékoliv významné snižování spotřeby se neobejde bez naftového motoru. Na dálnici spotřebuje benzíno-elektrický hybrid více paliva než moderní nafťák. Proto považuje Volkswagen naftu za palivo budoucnosti a bude na ni klást velký důraz i na americkém trhu, který je ve sféře osobních automobilů dosud zaměřený takřka výhradně na benzín. V letošním roce měla nafta v prodejích VW na americkém trhu pouze desetiprocentní podíl, v příštích letech se ale má zvyšovat. Volkswagen totiž hodlá naftu a její výhody šířeji propagovat v reklamních kampaních.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků