Volkswagen vidí naftu jako palivo budoucnosti

Nafta je palivo budoucnosti, řekl šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder ma Auto Show v Los Angeles. Podle něj není vodíkový pohon a hybridní pohon kombinující benzín a elektřinu stále dost efektivní co se týče omezování emisí a závislosti na fosilních palivech (těžko říct, jak to Pischetsrieder vlastně myslel). Proto Volkswagen dá v budoucnu přednost hybridům kombinujících naftu s elektromotorem a biomase, např. sóji, která neobsahuje oxid uhličitý. Elektricko-naftový pohon sice ve svých emisích sice škodliviny produkuje, ale má celkovou nižší spotřebu paliva než hybrid benzíno-elektrický.

Pischetsrieder dodal, že jakékoliv významné snižování spotřeby se neobejde bez naftového motoru. Na dálnici spotřebuje benzíno-elektrický hybrid více paliva než moderní nafťák. Proto považuje Volkswagen naftu za palivo budoucnosti a bude na ni klást velký důraz i na americkém trhu, který je ve sféře osobních automobilů dosud zaměřený takřka výhradně na benzín. V letošním roce měla nafta v prodejích VW na americkém trhu pouze desetiprocentní podíl, v příštích letech se ale má zvyšovat. Volkswagen totiž hodlá naftu a její výhody šířeji propagovat v reklamních kampaních.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků