Volkswagen vidí naftu jako palivo budoucnosti

Nafta je palivo budoucnosti, řekl šéf Volkswagenu Bernd Pischetsrieder ma Auto Show v Los Angeles. Podle něj není vodíkový pohon a hybridní pohon kombinující benzín a elektřinu stále dost efektivní co se týče omezování emisí a závislosti na fosilních palivech (těžko říct, jak to Pischetsrieder vlastně myslel). Proto Volkswagen dá v budoucnu přednost hybridům kombinujících naftu s elektromotorem a biomase, např. sóji, která neobsahuje oxid uhličitý. Elektricko-naftový pohon sice ve svých emisích sice škodliviny produkuje, ale má celkovou nižší spotřebu paliva než hybrid benzíno-elektrický.

Pischetsrieder dodal, že jakékoliv významné snižování spotřeby se neobejde bez naftového motoru. Na dálnici spotřebuje benzíno-elektrický hybrid více paliva než moderní nafťák. Proto považuje Volkswagen naftu za palivo budoucnosti a bude na ni klást velký důraz i na americkém trhu, který je ve sféře osobních automobilů dosud zaměřený takřka výhradně na benzín. V letošním roce měla nafta v prodejích VW na americkém trhu pouze desetiprocentní podíl, v příštích letech se ale má zvyšovat. Volkswagen totiž hodlá naftu a její výhody šířeji propagovat v reklamních kampaních.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků