Volkswagen v Česku zastavil objednávky Arteonu. Zbývá jen posledních pár kusů

S výhledem modernizace je Arteon už vlastně nedostatkovým zbožím. Případní zájemci mohou nový kus ukořistit jen mezi hrstkou skladových vozů.

Pokud byste měli zájem o koupi nového Volkswagenu Arteon a objednání své vysněné specifikace do výroby, možná vás překvapí, že z konfigurátoru českého zastoupení VW už model zmizel. Pro Českou republiku už má totiž čtyřdveřové „kupé“ vyčerpány výrobní kvóty a nejbližší možnost nastavit si vůz podle přání nabídne až chystaná modernizace.

Nový VW Golf Variant na zatím nejlepších ilustracích. Dostane také nový domov

Nový VW Golf Variant na zatím nejlepších ilustracích. Dostane také nový domov

Jediným způsobem, jak ukořistit odchozí verzi Arteonu, je tedy skrze skladové vozy, kterých ovšem také už moc nezbývá. V nabídce nyní VW v Česku ukazuje celkem 57 kusů, startující od cenovky 722.900 Kč v případě čistě bílého kusu s naftovým dvoulitrem (110 kW/150 k) a manuální šestistupňovou převodovkou.

U skladových kusů je nicméně možné, že některé již budou dopředu rezervovány. Na druhou stranu se nyní odchozí Arteon jeví jako skvělá nabídka, neboť u skladových vozů spatříte slevy i do výše skoro 260.000 Kč.

Prohlédněte si nový VW Golf ve všech výbavách. Rozdíly mezi nimi bijí do očí

Prohlédněte si nový VW Golf ve všech výbavách. Rozdíly mezi nimi bijí do očí

Předprodej modernizované verze modelu započne až kolem poloviny července letošního roku. Zájem o stylový model vůz dokazuje i fakt, že VW chystá v rámci faceliftu uvést do nabídky i Arteon ve variantě kombi, tedy respektive dnes trendy označovaný „shooting brake“. Novou karosářskou variantu už mimochodem odhalily špionážní fotky (v galerii).

Kromě očekávaných kosmetických změn nebo rozšířené konektivity uvnitř se vylepšený Arteon dočká určitě i aktualizované palety motorizací včetně mild-hybridů nebo nového dieselu 2.0 TDI Evo. Nakonec už byly zachyceny i prototypy výkonného Arteonu R, který by měl dostat stejné ústrojí jako chystaný Golf R – tedy přeplňovaný benzinový dvoulitr o výkonu 245 kW (333 koní) a pohon všech kol.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků