Volkswagen v červnu ukončí výrobu čtvrté generace Golfu

Německá automobilka Volkswagen definitivně ukončí ve svých evropských závodech výrobu čtvrté generace Golfu. Ta se udržela ve výrobě až do dnešních dnů, protože Volkswagen nepřinesl některé karosářské varianty odvozené od nové, páté generace. Pokud si tak chtěl zákazník objednat klasické kombi (u VW značené jako Variant), musel sáhnout po čtvrté generaci Golfu Variant. Ta sice prošla některými modifikacemi a dostala některé prvky z páté generace, ovšem podvozek, ale i design zůstal při starém. Golf Variant čtvrté generace naposled vyjede z výrobních linek v červnu letošního roku a zatím bez náhrady, VW zřejmě spoléhá v praktičnost Golfu Plus.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků