Volkswagen uvede nový přeplňovaný motor

Po revoluci v oblasti malých přeplňovaných motorů se Volkswagen chystá uvést na trh další verzi přeplňované jedna-čtyřky. Ta je již dnes nabízena s dvojitým přeplňováním ve dvou výkonových verzích. Nový motor bude ale slabší a nebude nést největší výhodu svých silnějších bratrů v podobě kompresoru – pro přeplňování bude využívat výhradně turbodmychadlo.

Maximální výkon motoru bude dosahovat hodnoty 90 kW (122 k), točivý moment bude vrcholit na hodnotě rovných 200 Nm. Také tento agregát se bude kombinovat také s dvouspojkovou převodovkou DSG. Objevit by se měl určitě v Golfu, použití v ostatních modelech není prozatím potvrzeno. Jeho výhodou bude především nízká kombinovaná spotřeba paliva – ta by měla činit pouze 5,9 litru benzinu na 100 km.

Tip: Test Volkswagenu Golf GT s motorem 1,4 TSI 170 koní.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 41 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků