Volkswagen uvede nový přeplňovaný motor

Po revoluci v oblasti malých přeplňovaných motorů se Volkswagen chystá uvést na trh další verzi přeplňované jedna-čtyřky. Ta je již dnes nabízena s dvojitým přeplňováním ve dvou výkonových verzích. Nový motor bude ale slabší a nebude nést největší výhodu svých silnějších bratrů v podobě kompresoru – pro přeplňování bude využívat výhradně turbodmychadlo.

Maximální výkon motoru bude dosahovat hodnoty 90 kW (122 k), točivý moment bude vrcholit na hodnotě rovných 200 Nm. Také tento agregát se bude kombinovat také s dvouspojkovou převodovkou DSG. Objevit by se měl určitě v Golfu, použití v ostatních modelech není prozatím potvrzeno. Jeho výhodou bude především nízká kombinovaná spotřeba paliva – ta by měla činit pouze 5,9 litru benzinu na 100 km.

Tip: Test Volkswagenu Golf GT s motorem 1,4 TSI 170 koní.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků