Volkswagen uvede nový přeplňovaný motor

Po revoluci v oblasti malých přeplňovaných motorů se Volkswagen chystá uvést na trh další verzi přeplňované jedna-čtyřky. Ta je již dnes nabízena s dvojitým přeplňováním ve dvou výkonových verzích. Nový motor bude ale slabší a nebude nést největší výhodu svých silnějších bratrů v podobě kompresoru – pro přeplňování bude využívat výhradně turbodmychadlo.

Maximální výkon motoru bude dosahovat hodnoty 90 kW (122 k), točivý moment bude vrcholit na hodnotě rovných 200 Nm. Také tento agregát se bude kombinovat také s dvouspojkovou převodovkou DSG. Objevit by se měl určitě v Golfu, použití v ostatních modelech není prozatím potvrzeno. Jeho výhodou bude především nízká kombinovaná spotřeba paliva – ta by měla činit pouze 5,9 litru benzinu na 100 km.

Tip: Test Volkswagenu Golf GT s motorem 1,4 TSI 170 koní.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků