Volkswagen uvažuje o autě za 90 tisíc

Podle magazínu iHned.cz se Volkswagen vrátí ke kořenům, tedy výrobě levných automobilů pro široké vrstvy (Volkswagen = lidový vůz). Důvodem je především situace na čínském trhu, kde rostou jako houby po dešti domácí automobilky, které vyrábí extrémně levné vozy, a to v cenách od čtyř tisíc dolarů (cca sto tisíc korun). Přitom nejlevnější volkswagen stojí těsně pod 250 tisíc (Fox). Nový levný vůz - projekt 3K - by měl stát okolo třech tisíc eur (cca 90 tisíc korun) a má být určen především pro rozvojové země; zpočátku bude exportován do Asie a především Číny.

3K chce navázat na legendárního Brouka a jít stejnou cestou jako čínské automobilky nebo Dacia se svým Loganem. Volkswagen se v současné době zaměřoval spíše na dražší vozy - v tomto segmentu ale se svým Phaeton neuspěl. Poklesy prodejů přinutily automobilku začít na evropském trhu prodávat model Fox, který byl zpočátku určen jen pro jihoamerický trh. V Česku se prodává od 244 900 Kč; i to je ale v porovnání s vozy jako Panda či Picanto dost.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků