Volkswagen uvažuje o autě za 90 tisíc

Podle magazínu iHned.cz se Volkswagen vrátí ke kořenům, tedy výrobě levných automobilů pro široké vrstvy (Volkswagen = lidový vůz). Důvodem je především situace na čínském trhu, kde rostou jako houby po dešti domácí automobilky, které vyrábí extrémně levné vozy, a to v cenách od čtyř tisíc dolarů (cca sto tisíc korun). Přitom nejlevnější volkswagen stojí těsně pod 250 tisíc (Fox). Nový levný vůz - projekt 3K - by měl stát okolo třech tisíc eur (cca 90 tisíc korun) a má být určen především pro rozvojové země; zpočátku bude exportován do Asie a především Číny.

3K chce navázat na legendárního Brouka a jít stejnou cestou jako čínské automobilky nebo Dacia se svým Loganem. Volkswagen se v současné době zaměřoval spíše na dražší vozy - v tomto segmentu ale se svým Phaeton neuspěl. Poklesy prodejů přinutily automobilku začít na evropském trhu prodávat model Fox, který byl zpočátku určen jen pro jihoamerický trh. V Česku se prodává od 244 900 Kč; i to je ale v porovnání s vozy jako Panda či Picanto dost.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků