Volkswagen ustoupil odborům, vozy budou dražší

O tom, jak velký vliv mají německé odborové organizace, jsme se mohli mnohokrát přesvědčit již v minulosti. Nebojí se vyhlásit stávky trvající mnoho dní, blokovat dopravu, výrobu, silnice a svým jasným postojem a neústupností si vydobyly patřičný respekt. Na druhou stranu jejich tvrdý postoj může způsobit firmám značné problémy. O tom nyní může hovořit i Volkswagen.

Plánované přesunutí výroby z německého Wolfburgu do Portugalska se nekoná. Vedení firmy nenaplnilo své hrozby a svou snahu ušetřit na nákladech. Přesunutím výroby do Portugalska chtělo vedení VW ušetřit na jednom voze Beduin okolo 850 Euro, což v dnešní velké konkurenci není zanedbatelná suma. Dle vyjádření šéfa závodní rady, Bernarda Osterloha, tento krok zajistí práci pro více než 1000 lidí.

Na druhou stranu ještě nedávno vedení VW prohlašovalo, že pokud má nový vůz uspět jak v Evropě, tak v USA, musí se mzdové náklady na jeden vůz snížit o více než 1000 Euro, což v případě zachování výroby v Německu nelze očekávat. Pokud tedy výroba zůstane zachována, náklady se nesníží a auto nebude schopno konkurovat? Jak tedy vedení chce vyřešit tuto situaci, kdy na jedné straně řekne, že bez snížení mzdových nákladu se auto neprosadí a na druhé straně odvolá krok, který sníží tyto náklady. Do zahájení výroby zbývá něco přes rok a tak na hledání nákladových rezerv zbývá ještě dost času.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků