Volkswagen ustoupil odborům, vozy budou dražší

O tom, jak velký vliv mají německé odborové organizace, jsme se mohli mnohokrát přesvědčit již v minulosti. Nebojí se vyhlásit stávky trvající mnoho dní, blokovat dopravu, výrobu, silnice a svým jasným postojem a neústupností si vydobyly patřičný respekt. Na druhou stranu jejich tvrdý postoj může způsobit firmám značné problémy. O tom nyní může hovořit i Volkswagen.

Plánované přesunutí výroby z německého Wolfburgu do Portugalska se nekoná. Vedení firmy nenaplnilo své hrozby a svou snahu ušetřit na nákladech. Přesunutím výroby do Portugalska chtělo vedení VW ušetřit na jednom voze Beduin okolo 850 Euro, což v dnešní velké konkurenci není zanedbatelná suma. Dle vyjádření šéfa závodní rady, Bernarda Osterloha, tento krok zajistí práci pro více než 1000 lidí.

Na druhou stranu ještě nedávno vedení VW prohlašovalo, že pokud má nový vůz uspět jak v Evropě, tak v USA, musí se mzdové náklady na jeden vůz snížit o více než 1000 Euro, což v případě zachování výroby v Německu nelze očekávat. Pokud tedy výroba zůstane zachována, náklady se nesníží a auto nebude schopno konkurovat? Jak tedy vedení chce vyřešit tuto situaci, kdy na jedné straně řekne, že bez snížení mzdových nákladu se auto neprosadí a na druhé straně odvolá krok, který sníží tyto náklady. Do zahájení výroby zbývá něco přes rok a tak na hledání nákladových rezerv zbývá ještě dost času.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků