Volkswagen usiluje o dominantní pozici na čínském trhu

Šéf koncernu Volkswagen, Bernd Pischetsrieder, usiluje o udržení dominantní pozice na čínském trhu; chce toho dosáhnout výrobou nových modelů. Čína je nejvíce se rozvíjející automobilový trh, proto není divu, že o něj automobilky bojují více, než třeba o trh evropský, kde je již vláda de facto rozdělena. Pischetsrieder to řekl při příležitosti slavnostního otevření nové továrny Volkswagenu v čínském městě Changchun, které leží na severovýchodě státu. Otevření se zúčastnil i německý kancelář Gerhard Schroeder a čínský vicepremier Zen Peiyan.

Stavba továrny přišla Volkswagen a jeho čínského partnera First Automotive Works na 792 milionů eur. Ročně bude vyrábět cca 330 000 aut, což by mělo zdvojnásobit výrobu vozů značky Volkswagen na čínském trhu na 660 tisíc kusů. FAW a VW staví ještě další továrnu v Dalian City na severovýchodním pobřeží. Všechny tyto kroky vedou k posílení pozice značky, která z původních 40 procent ztratila a dnes dosahuje pouze třicetiprocentního podílu.  

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků