Volkswagen Up! by se mohl vyrábět u nás

Reinhard Jung, nový předseda představenstva automobilky Škoda připustil, že by se nový malý vůz, který vznikne na základu studie Volkswagenu Up! z frankfurtského autosalonu, mohl vyrábět v závodech Škody ve Vrchlabí.

Tip: Představení studie Up! naleznete zde.

Automobilka Škoda hodlá v následujících letech investovat do rozšíření výrobních kapacit před 2 mld. eur (přibližně 56 mld. Kč) a chce tím dosáhnout větších kapacit jak pro svou vlastní produkcí, tak případně pro produkci vozů koncernových sourozenců.

Volkswagen pro nový minivůz, který by se na trhu měl objevit v roce 2011, počítá s roční produkcí 150 000 kusů. Není ovšem zcela jasné, zda by Up! byl vyráběn pod značkou Škody, nebo Volkswagenu. Škoda by se tak v budoucnu mohla zaměřit jak na výrobu vlastních modelů, tak na výrobu koncernových.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků