Volkswagen Up! by se mohl vyrábět u nás

Reinhard Jung, nový předseda představenstva automobilky Škoda připustil, že by se nový malý vůz, který vznikne na základu studie Volkswagenu Up! z frankfurtského autosalonu, mohl vyrábět v závodech Škody ve Vrchlabí.

Tip: Představení studie Up! naleznete zde.

Automobilka Škoda hodlá v následujících letech investovat do rozšíření výrobních kapacit před 2 mld. eur (přibližně 56 mld. Kč) a chce tím dosáhnout větších kapacit jak pro svou vlastní produkcí, tak případně pro produkci vozů koncernových sourozenců.

Volkswagen pro nový minivůz, který by se na trhu měl objevit v roce 2011, počítá s roční produkcí 150 000 kusů. Není ovšem zcela jasné, zda by Up! byl vyráběn pod značkou Škody, nebo Volkswagenu. Škoda by se tak v budoucnu mohla zaměřit jak na výrobu vlastních modelů, tak na výrobu koncernových.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků