Volkswagen ukazuje svou první elektrickou limuzínu ID. Aero. Sériová verze zamíří i do Evropy

Volkswagen představuje další z tradičních karoserií s elektrickým pohonem. Tentokrát jde o sedan vyšší střední třídy.

Rodina elektrických Volkswagenů ID. se oficiálně rozrůstá o dalšího člena. Dotyčným je první elektrický sedan značky s označením ID. Aero, který se bude ucházet o místo v segmentu vyšší střední třídy. Zatím je to sice jen koncept a předzvěst budoucího modelu, ale jak už víme, koncepty elektrických Volkswagenů se od sériové podoby nijak drasticky neliší. Není také tajemstvím, že je pro novniku stěžejní především čínský trh, kde mají tuto karosářskou variantu v oblibě.

ID. Aero je pětimetrová limuzína na platformě MEB s aerodynamickou karoserií a krátkými převisy, kdy součinitel odporu vzduchu činí pouze 0,23 Cx. Vůz má využitelnou kapacitu baterie 77 kWh a díky úspěšnému boji s odporem vzduchu slibuje dojezd až 620 kilometrů na jedno nabití. Všimněte si třeba odtrhové hrany na zádi vozu nebo aerodynamických 22palcových kol.

Studie ID. AERO je lakována světle modrým metalickým odstínem Polar Light Blue, zřejmě aby co nejvíce vyniklo kontrastní černé provedení detailů a střechy. Zatím byla řeč o Číně, ale ID. Aero se bude prodávat také v Evropě a USA. Výroba evropské verze bude zahájena během roku 2023 v německém Emdenu.

„Studie ID. Aero je výhledem na dalšího člena rodiny ID. Je to vůz s emocionálním a současně velmi aerodynamickým designem, dojezdem více než 600 kilometrů a mimořádnou nabídkou prostoru v prémiovém interiéru. Naší strategií Accelerate intenzivně urychlujeme elektrifikaci naší produktové řady. Tento model bude po ID.4 naším dalším globálním vozem pro regiony Evropa, Čína a USA,“ říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy.

Volkswagen

Volkswagen je německá automobilka, vedoucí člen Volkswagen Group. Vznikla v roce 1937. Začala vyvíjet předchůdce slavného „Brouka“, plná výroba se ale rozběhla až po válce. Název značky Volkswagen znamená v překladu lidový vůz.

Volkswagen Golf • Volkswagen Passat • Volkswagen Touran • Volkswagen Touareg • Volkswagen Polo • Volkswagen up! • Volkswagen e-up! • Volkswagen T-Roc • Volkswagen T-Cross • Volkswagen Tiguan • Volkswagen Sharan • Volkswagen ID.3

Diskuze (6) Další článek: Poláci si vzali do parády BMW X6 M Competition. Výkon zůstal, stylem teď ohromí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz

Jubilejní Mercedes-Maybach S se v Česku prodal za 9,5 milionu korun. Luxus na palubě jenom těžko najde obdoby

Jubilejní Mercedes-Maybach S se v Česku prodal za 9,5 milionu korun. Luxus na palubě jenom těžko najde obdoby

Rychtera Mario
Výroční ediceLimuzínaLimitovaná ediceLuxusní autaMaybach