Volkswagen ukázal další nové logo. Tentokrát pro ty nejvýkonnější modely

V loňském roce oslavila divize R milník dvou set tisíc prodaných aut. I ta nejdivočejší část značky Volkswagen však nyní sází na minimalismus.

Krátce po představení zbrusu nového loga společnosti Volkswagen přichází i informace o novém designu plakety pro ty nejsportovnější modely značky. Označení divize Volkswagen R jde ve šlépějích nového loga automobilky a taktéž sází na minimalistický design. 

Ostrý VW T-Roc R už se prodává. Cena pro ČR bude fackou pro Cupru i Golf R

Ostrý VW T-Roc R už se prodává. Cena pro ČR bude fackou pro Cupru i Golf R

Označení R má u německé automobilky dlouhou historii, která sahá až do roku 2002. Určitě si pamatujete třeba Golf R32 čtvrté generace s šestiválcovým motorem či Passat R36, kterého měly v oblibě dálniční hlídky české policie. 

Od roku 2009 se pak upustilo od číselného označení a přišel model Scirocco R, který následoval Golf R. Právě Golf s tímto označením dnes v hierarchii modelu zaujímá to nejvyšší postavení. Volkswagen nyní plánuje divizi R, která se osamostatnila v roce 2010, rozšířit i na další modely.

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

Divizí R se také nechala inspirovat výbavová linie R-Line, která nabízí obyčejným modelům ostřejší vzhled. Stejně tak funguje například M paket u BMW nebo linie S line u Audi. Jako první se nové logo ukáže na americkém modelu Atlas Cross Sport R-Line.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 69 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků