Volkswagen ukázal další nové logo. Tentokrát pro ty nejvýkonnější modely

V loňském roce oslavila divize R milník dvou set tisíc prodaných aut. I ta nejdivočejší část značky Volkswagen však nyní sází na minimalismus.

Krátce po představení zbrusu nového loga společnosti Volkswagen přichází i informace o novém designu plakety pro ty nejsportovnější modely značky. Označení divize Volkswagen R jde ve šlépějích nového loga automobilky a taktéž sází na minimalistický design. 

Ostrý VW T-Roc R už se prodává. Cena pro ČR bude fackou pro Cupru i Golf R

Ostrý VW T-Roc R už se prodává. Cena pro ČR bude fackou pro Cupru i Golf R

Označení R má u německé automobilky dlouhou historii, která sahá až do roku 2002. Určitě si pamatujete třeba Golf R32 čtvrté generace s šestiválcovým motorem či Passat R36, kterého měly v oblibě dálniční hlídky české policie. 

Od roku 2009 se pak upustilo od číselného označení a přišel model Scirocco R, který následoval Golf R. Právě Golf s tímto označením dnes v hierarchii modelu zaujímá to nejvyšší postavení. Volkswagen nyní plánuje divizi R, která se osamostatnila v roce 2010, rozšířit i na další modely.

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

Divizí R se také nechala inspirovat výbavová linie R-Line, která nabízí obyčejným modelům ostřejší vzhled. Stejně tak funguje například M paket u BMW nebo linie S line u Audi. Jako první se nové logo ukáže na americkém modelu Atlas Cross Sport R-Line.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků