Volkswagen Touran dostal nejslabšího nafťáka

Do dnešní doby byl Volkswagen Touran, až sedmimístné MPV postanevé na bázi nového Golfu, nabízen pouze se dvěma naftovými motory, 1.9 TDI 77 kW a 2.0 TDI 103 kW. Stejně jako Golf nyní ale dostal - nejprve na západních trzích - ještě slabší agregát, 1.9 TDI 66 kW. Ten nafťák je současně nejméně výkonným motorem v nabídce vůbec, benzín totiž začíná na 1.6 75 kW. Ve standardu má TDI šestikvalt a stojí o tisíc eur více než zmíněná šestnáctistovka. Otázkou je, zda takto slabý motor bude na Touran stačit, už 77kW verze, kterou jsme testovali, poskytla těžkém vozu jen průměrnou dynamiku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků