Volkswagen Touran dostal nejslabšího nafťáka

Do dnešní doby byl Volkswagen Touran, až sedmimístné MPV postanevé na bázi nového Golfu, nabízen pouze se dvěma naftovými motory, 1.9 TDI 77 kW a 2.0 TDI 103 kW. Stejně jako Golf nyní ale dostal - nejprve na západních trzích - ještě slabší agregát, 1.9 TDI 66 kW. Ten nafťák je současně nejméně výkonným motorem v nabídce vůbec, benzín totiž začíná na 1.6 75 kW. Ve standardu má TDI šestikvalt a stojí o tisíc eur více než zmíněná šestnáctistovka. Otázkou je, zda takto slabý motor bude na Touran stačit, už 77kW verze, kterou jsme testovali, poskytla těžkém vozu jen průměrnou dynamiku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků