Volkswagen Touareg zdolal výškový rekord: 6 080 m

Volkswagen Touareg Expedition je novým držitelem Guinessovy knihy rekordů: 26. ledna tohoto roku až vyšplhal do výšky 6 080 m, a to na nejvyšší sopce světa, Ojos del Salado. Podle tiskové zprávy Volkswagenu je to nejvyšší místo na světě, kam vyjelo motorové vozidlo a odkud se bezpečně vrátilo zpět.

Expedice čítala osm členů, základní tábor se nacházel ve výšce 4 400 m u slaného jezera Laguna Santa Rosa. Cesta na vrchol vedla přes kameny, štěrk, sníh a lehký vulkanický písek. Řidičem vozu byl Ronald Bormann, který již několikrát vyhrál European Truck Trail. Pokud byly na cestě překážky větší, než jaké dokázal Touareg přejet, museli je členové týmu odstranit.

Základní cena Touaregu Expedition činí 50 800 eur.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků