Volkswagen Touareg zdolal výškový rekord: 6 080 m

Volkswagen Touareg Expedition je novým držitelem Guinessovy knihy rekordů: 26. ledna tohoto roku až vyšplhal do výšky 6 080 m, a to na nejvyšší sopce světa, Ojos del Salado. Podle tiskové zprávy Volkswagenu je to nejvyšší místo na světě, kam vyjelo motorové vozidlo a odkud se bezpečně vrátilo zpět.

Expedice čítala osm členů, základní tábor se nacházel ve výšce 4 400 m u slaného jezera Laguna Santa Rosa. Cesta na vrchol vedla přes kameny, štěrk, sníh a lehký vulkanický písek. Řidičem vozu byl Ronald Bormann, který již několikrát vyhrál European Truck Trail. Pokud byly na cestě překážky větší, než jaké dokázal Touareg přejet, museli je členové týmu odstranit.

Základní cena Touaregu Expedition činí 50 800 eur.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků