Volkswagen Touareg slaví důležitý milník. Limitovanou edici lze objednávat už nyní

Volkswagen Touareg na trh vstoupil před dvaceti lety a od té doby představuje to nejlepší, co v současné době automobilka nabízí. Nyní můžete tento úspěch slavit spolu s ní.

V roce 2002 vstoupil Volkswagen do segmentu velkoprostorových SUV s modelem Touareg. Nabídl mimořádně schopné jízdní vlastnosti v terénu a třešničku v podobě pětilitrového vznětového desetiválce s točivým momentem 750 Nm. Je až neuvěřitelné, že je tomu dvacet let.

Zatímco z USA byl Touareg pro nízké prodeje před pár lety stažen, na ostatních trzích se mu stále dobře daří. Celkem se ho prodalo na 1 milion kusů! Volkswagen oslavuje dlouholeté tažení Touaregu speciální edicí. Ta bude dostupná pro dvojici vznětových šestiválců, jeden zážehový motor TSI a plug-in hybrid s výkonem 280 kW a točivým momentem 600 Nm. Všechny vozy jsou vybavené pohonem všech kol a osmistupňovým automatem.

Paket nese příhodné označení Edition 20 a jeho základem je modrý lak karoserie Meloe kombinovaný s 20palcovými koly Bogota v černém provedení. Tmavé jsou i lemy blatníků a decentní zadní difuzor. Zadní kouřová skla doplňuje plaketa edice se světlým fontem.

Uvnitř najdeme vkusnou kombinaci kůže Savona s diamantovým prošíváním. Naopak palubní desku zdobí prošívání kontrastní červenou a bílou nití. Logo edice ulpělo na prahových lištách a v plastické podobně na hlavici řadicí páky. Ve standardní výbavě je obrovský 15palcový infotainment

V Německu je cena stanovena v přepočtu na lehce přes 1,9 milionu korun a novinku lze objednávat již nyní.

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg je SUV vyráběné v Bratislavě. Pod kapotou má leccos společného s Porsche Cayenne a druhou generací Audi Q7. S pneumatickým podvozkem a skvělým osmiválcem TDI se Touareg může směle měřit s prémiovými SUV. V roce 2018 byla představena už třetí generace tohoto modelu.

Ceny a výbava • Test VW Touareg 3.0 TSI • Test Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI • VW Touareg vs. Audi Q7

Váš názor Další článek: Porsche Taycan oslavuje 90leté výročí Hockenheimringu. Dostanete k němu i zajímavé bonusy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz