Volkswagen Touareg s vylepšenou třílitrovou naftou

Německá automobilka volkswagen inovovala šestiválcový třílitrový naftový motor v modelu Touareg. Toto prodejně úspěšné SUV tak nyní získá výkon 176 kW (240 k) a točivý moment rovných 500 Nm. Výkon tak vzrostl o sedm procent a točivý moment rovnou o deset.

I přes toto navýšení výkonu dokáže jezdit posílený Touareg úsporněji. Na 100 kilometrů si nyní řekne o 9,6 litru nafty, tedy zhruba o jeden litr méně než v současnosti.

Touareg s inovovanou naftou pak bude na českém trhu startovat na částce 1 505 900 Kč ve verzi s automatickou převodovkou. Verze s manuálem bude dostupná na počátku příštího roku a základní cena nebyla prozatím stanovena.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků