Volkswagen Touareg s vylepšenou třílitrovou naftou

Německá automobilka volkswagen inovovala šestiválcový třílitrový naftový motor v modelu Touareg. Toto prodejně úspěšné SUV tak nyní získá výkon 176 kW (240 k) a točivý moment rovných 500 Nm. Výkon tak vzrostl o sedm procent a točivý moment rovnou o deset.

I přes toto navýšení výkonu dokáže jezdit posílený Touareg úsporněji. Na 100 kilometrů si nyní řekne o 9,6 litru nafty, tedy zhruba o jeden litr méně než v současnosti.

Touareg s inovovanou naftou pak bude na českém trhu startovat na částce 1 505 900 Kč ve verzi s automatickou převodovkou. Verze s manuálem bude dostupná na počátku příštího roku a základní cena nebyla prozatím stanovena.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků