Volkswagen Touareg R60: další vysoký „supersport”?

Automobilka Volkswagen nabízí náročným klientům, kteří vyžaduji u svých vozů vysoký výkon modely, které značí písmenem R. Na trhu je Golf R32 se šestiválcem o objemu 3,2 l a výkonem 250 koní a letos přijde větší Passat R36 se šestiválcem o objemu 3,6 l a výkonem 280 koní.

Dobře informované zdroje přišly s informací, že podobná verze se chystá i pro luxusní SUV Touareg. Ten v současnosti nabízí nejvyšší výkon 350 koní a to z motoru 4,2 FSI V8.

Vrcholná R verze by však měla dostat pod přední kapotu velký dvanáctiválec o objemu 6 litru s výkonem 450 koní. Tuto verzi sice již Volkswagen představil v roce 2005 v limitované sérii "Sport", ovšem prodeje čítaly jen několik stovek kusů.

Tip: Představení Volkswagenu Touaregu Sport naleznete zde

Sportovně laděný Touareg by se však měl znovu objevit v nabídce a to na delší období. Automobilka tím chce odpovědět na nabídku konkurentů, kteří nabízí i velmi výkonné verze velký SUV, vzpomeňme např. Mercedes ML63 AMG nebo Porsche Cayenne Turbo (S).

Zda a kdy se tento model objeví na trhu budeme vědět nejdříve na podzim ve Frankfurtu, kde se má daná verze představit.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků