Volkswagen Touareg jako papamobil

Nový papež Benedikt XVI. pochází z Německa, takže není divu, že chystá návštěvu Kolína nad Rýnem ku příležitosti světového dnu křesťanské mládeže letos v srpnu. Během této návštěvy mu podle Auto Motor und Sportu poslouží nový papamobil, který bude vycházet z Volkswagenu Touareg; papež Jan Pavel II. používal vůz značky Mercedes-Benz. Nový papamobil dostane v zádi neprůstřelnou kukaň, v níž bude moci papež stát a kynout věřícím. Barva bude samozřejmě sněhově bílá.

Server iHned.cz uvádí, že by nový papamobil mohl pocházet od BMW, a to díky faktu, že nový papež pochází z Bavorska. V úvahu by přicházel předělaný model X5.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků