Volkswagen Touareg jako papamobil

Nový papež Benedikt XVI. pochází z Německa, takže není divu, že chystá návštěvu Kolína nad Rýnem ku příležitosti světového dnu křesťanské mládeže letos v srpnu. Během této návštěvy mu podle Auto Motor und Sportu poslouží nový papamobil, který bude vycházet z Volkswagenu Touareg; papež Jan Pavel II. používal vůz značky Mercedes-Benz. Nový papamobil dostane v zádi neprůstřelnou kukaň, v níž bude moci papež stát a kynout věřícím. Barva bude samozřejmě sněhově bílá.

Server iHned.cz uvádí, že by nový papamobil mohl pocházet od BMW, a to díky faktu, že nový papež pochází z Bavorska. V úvahu by přicházel předělaný model X5.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků