Volkswagen T-Roc R se už testuje. Dvoulitr TSI nabídne 300 koní

Volkswagen T-Roc dostane vysoce výkonnou verzi R. Tu se povedlo nafotit při testech na německých silnicích.

Fotografové nelenili a přinesli nám další zajímavé snímky. Tentokrát se jim povedlo zachytit vysoce výkonnou verzi R modelu T-Roc. Ještě před oficiální premiérou se nám tak naskytl pohled na nezahalenou novinku.

Už během loňského roku prozradil generální ředitel automobilky Herbert Diess webu Auto Express, že se kompaktní SUV dočká vysoce výkonné verze. Teď se jejich fotografům povedlo tenhle kousek nafotit při testování na německých silnicích. 

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Snímky již na pohled prozrazují odlišnosti výkonné verze od té běžné. Verze R nabídne nižší světlou výšku či čtyři koncovky výfuku. Tak jako jsme zvyklí například u Golfu R.

Čtvrtfinále MS v hokeji: Češi ve čtvrtek po stěhování vyzvou USA

"Po výkonných SUV je poptávka. Některé prémiové automobily jsou již poměrně úspěšné. Souhlasím s tím, že je to vhodný krok pro značku," řekl Herbert Diess. 

Víme, že na cestě je už výkonný Cupra Ateca. Volkswagen T-Roc R bude využívat stejnou platformu a hnací ústrojí. Mohl by se tak stát prvním kandidátem, který se objeví na trhu. Pod kapotou můžeme očekávat přeplňovaný dvoulitr, jaký využívají také Cupra Ateca a Golf R. Výkon bude okolo 300 koní, což je pro městské SUV více než dost!

TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

včera | Miro Mihálik | 22 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků