Volkswagen T-Roc R se už testuje. Dvoulitr TSI nabídne 300 koní

Volkswagen T-Roc dostane vysoce výkonnou verzi R. Tu se povedlo nafotit při testech na německých silnicích.

Fotografové nelenili a přinesli nám další zajímavé snímky. Tentokrát se jim povedlo zachytit vysoce výkonnou verzi R modelu T-Roc. Ještě před oficiální premiérou se nám tak naskytl pohled na nezahalenou novinku.

Už během loňského roku prozradil generální ředitel automobilky Herbert Diess webu Auto Express, že se kompaktní SUV dočká vysoce výkonné verze. Teď se jejich fotografům povedlo tenhle kousek nafotit při testování na německých silnicích. 

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Snímky již na pohled prozrazují odlišnosti výkonné verze od té běžné. Verze R nabídne nižší světlou výšku či čtyři koncovky výfuku. Tak jako jsme zvyklí například u Golfu R.

Čtvrtfinále MS v hokeji: Češi ve čtvrtek po stěhování vyzvou USA

"Po výkonných SUV je poptávka. Některé prémiové automobily jsou již poměrně úspěšné. Souhlasím s tím, že je to vhodný krok pro značku," řekl Herbert Diess. 

Víme, že na cestě je už výkonný Cupra Ateca. Volkswagen T-Roc R bude využívat stejnou platformu a hnací ústrojí. Mohl by se tak stát prvním kandidátem, který se objeví na trhu. Pod kapotou můžeme očekávat přeplňovaný dvoulitr, jaký využívají také Cupra Ateca a Golf R. Výkon bude okolo 300 koní, což je pro městské SUV více než dost!

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků