Volkswagen stále udivuje: sedmimetrový Phaeton je tu

Volkswagen se rozhodl dobýt další pozice, kde kralují zavedené značky. Nyní přišla na řadu velká a reprezentativní limuzína. Jaký je Phaeton, který svou délkou atakuje sedmimetrovou hranici?
Volkswagen stále udivuje: sedmimetrový Phaeton je tu

Automobilka Volkswagen představí v Dubaji upravený luxusní model Phaeton. Základem všeho je jeho prodloužení o 1 800 mm na výsledných 6 800 mm. Tím se dostane do sféry velkých, luxusní a reprezentativních limuzín známých především z USA. Pod kapotou tohoto monstra se nachází známý dvanáctiválec o objemu 6 litrů s výkonem 308 kW (420 k) a točivým momentem 600 Nm. Zrychlení limuzíny nebylo zveřejněno, ale dosáhne maximální rychlosti okolo 180 km/h.

Již samotné prodloužení vozu je vcelku šokující, ale ještě větší změny se nachází za zatmavenými skly. Na přání může být vůz vybaven téměř vším, na co si zákazník vzpomene. 17" LCD obrazovky, DVD systém s prostorovým zvukem, systém satelitní komunikace, bar, lednice, nespočet druhů dekorů, mnoho druhů kůže, sedadel a další mají zajistit maximální pohodlí v kombinaci s mobilitou.

Pokud tedy máte pocit, že vaše auto vám nenabídne dostatek prostoru hlavně na zadních sedadlech, přišla ta pravá chvíle k nákupu nového "rodinného" vozu. Pro zákazníka by se Volkswagen jistě přetrhl a na sedmi metrech délky by se nesporně našlo i místo na pískoviště pro vaše ratolesti...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
"Přerostlý" VW Phaeton

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků