Volkswagen stále udivuje: sedmimetrový Phaeton je tu

Volkswagen se rozhodl dobýt další pozice, kde kralují zavedené značky. Nyní přišla na řadu velká a reprezentativní limuzína. Jaký je Phaeton, který svou délkou atakuje sedmimetrovou hranici?
Volkswagen stále udivuje: sedmimetrový Phaeton je tu

Automobilka Volkswagen představí v Dubaji upravený luxusní model Phaeton. Základem všeho je jeho prodloužení o 1 800 mm na výsledných 6 800 mm. Tím se dostane do sféry velkých, luxusní a reprezentativních limuzín známých především z USA. Pod kapotou tohoto monstra se nachází známý dvanáctiválec o objemu 6 litrů s výkonem 308 kW (420 k) a točivým momentem 600 Nm. Zrychlení limuzíny nebylo zveřejněno, ale dosáhne maximální rychlosti okolo 180 km/h.

Již samotné prodloužení vozu je vcelku šokující, ale ještě větší změny se nachází za zatmavenými skly. Na přání může být vůz vybaven téměř vším, na co si zákazník vzpomene. 17" LCD obrazovky, DVD systém s prostorovým zvukem, systém satelitní komunikace, bar, lednice, nespočet druhů dekorů, mnoho druhů kůže, sedadel a další mají zajistit maximální pohodlí v kombinaci s mobilitou.

Pokud tedy máte pocit, že vaše auto vám nenabídne dostatek prostoru hlavně na zadních sedadlech, přišla ta pravá chvíle k nákupu nového "rodinného" vozu. Pro zákazníka by se Volkswagen jistě přetrhl a na sedmi metrech délky by se nesporně našlo i místo na pískoviště pro vaše ratolesti...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
"Přerostlý" VW Phaeton

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků