Volkswagen stahuje 850 000 vozů kvůli vadným zapalovacím cívkám

Německý koncern Volkswagen stahuje do opraven 850 000 vozů značky Audi, Škoda, Seat a Volkswagen. Důvodem jsou možné problémy zapalovacího systému vozů, uvádí se v dnešním prohlášení společnosti.

Problémy se podle automobilky týkají uvedených značek vybavených zážehovými motory V5, V6, W8 a dále čtyřválce o obsahu 1.8 litru, které byly vyrobeny v modelových letech 2001 a 2002, a některých vozů vyrobených na počátku modelového roku 2003.

Mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf potvrdil, že závada se skutečně týká také škodovek. Jde o problém se zapalováním cívek válců u motoru o obsahu 1.8 litru, to znamená především u Octavií. Firma nyní zkoumá, jaký je rozsah závad. Předpokládá, že to nebude nic dramatického.

Podle prohlášení VW by porucha zapalovací cívky mohla ovlivnit provoz motoru a dá se poznat hřmotným chodem nebo sníženým výkonem motoru. Na jakýkoliv problém by však řidiče mělo upozornit varovné světlo. Firma bude kontaktovat všechny zákazníky, kterých se problém týká, jakmile bude mít k dispozici součástky na výměnu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků