Volkswagen stahuje 850 000 vozů kvůli vadným zapalovacím cívkám

Německý koncern Volkswagen stahuje do opraven 850 000 vozů značky Audi, Škoda, Seat a Volkswagen. Důvodem jsou možné problémy zapalovacího systému vozů, uvádí se v dnešním prohlášení společnosti.

Problémy se podle automobilky týkají uvedených značek vybavených zážehovými motory V5, V6, W8 a dále čtyřválce o obsahu 1.8 litru, které byly vyrobeny v modelových letech 2001 a 2002, a některých vozů vyrobených na počátku modelového roku 2003.

Mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf potvrdil, že závada se skutečně týká také škodovek. Jde o problém se zapalováním cívek válců u motoru o obsahu 1.8 litru, to znamená především u Octavií. Firma nyní zkoumá, jaký je rozsah závad. Předpokládá, že to nebude nic dramatického.

Podle prohlášení VW by porucha zapalovací cívky mohla ovlivnit provoz motoru a dá se poznat hřmotným chodem nebo sníženým výkonem motoru. Na jakýkoliv problém by však řidiče mělo upozornit varovné světlo. Firma bude kontaktovat všechny zákazníky, kterých se problém týká, jakmile bude mít k dispozici součástky na výměnu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků