Volkswagen stahuje 850 000 vozů kvůli vadným zapalovacím cívkám

Německý koncern Volkswagen stahuje do opraven 850 000 vozů značky Audi, Škoda, Seat a Volkswagen. Důvodem jsou možné problémy zapalovacího systému vozů, uvádí se v dnešním prohlášení společnosti.

Problémy se podle automobilky týkají uvedených značek vybavených zážehovými motory V5, V6, W8 a dále čtyřválce o obsahu 1.8 litru, které byly vyrobeny v modelových letech 2001 a 2002, a některých vozů vyrobených na počátku modelového roku 2003.

Mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf potvrdil, že závada se skutečně týká také škodovek. Jde o problém se zapalováním cívek válců u motoru o obsahu 1.8 litru, to znamená především u Octavií. Firma nyní zkoumá, jaký je rozsah závad. Předpokládá, že to nebude nic dramatického.

Podle prohlášení VW by porucha zapalovací cívky mohla ovlivnit provoz motoru a dá se poznat hřmotným chodem nebo sníženým výkonem motoru. Na jakýkoliv problém by však řidiče mělo upozornit varovné světlo. Firma bude kontaktovat všechny zákazníky, kterých se problém týká, jakmile bude mít k dispozici součástky na výměnu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků