Volkswagen slaví milion prodaných převodovek DSG

První komerční dvouspojková převodovka, která se objevila na trhu slaví kulatiny. Automobilka Volkswagen, která s tímto zařízením přišla, totiž prodal jeden milion automobilů s převodovkou DSG. Za čtyři roky prodejů, které odstartovaly v roce 2003 u modelu Volkswagen Golf R32, se navíc produkce a prodeje neustále zvyšují.

Vždyť jen za minulý rok automobilka prodala přes 400 000 vozů s DSG a letos to bude ještě větší porce.

Ostatně komerční úspěch této převodovky se podepsal nad tím, že ostatní konkurenti v poslední době houfně přichází se stejným typem převodovky, která svým způsobem spojuje výhody manuálu a automatu.

Tip: Přečtěte si náš test převodovky DSG ve Škodě Octavia 2,0 TDI.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků