Volkswagen se vrací k extrémnímu sportu. Vysadí kvůli tomu tisíc stromů

Volkswagen hlásí návrat ke svým sportovním kořenům účastí na závodu Baja 1000, který vede mexickou pouští.

Volkswagen se v roce 2020 zúčastní náročného závodu Baja 1000. Tento off-roadový motorsport vyžaduje opravdu tvrdé náčiní a Volkswagen přípravu očividně nepodceňuje. Neváhá se tak pochlubit fotografiemi z testování prototypu s názvem Cross Sport R.

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Ten českému oku asi na první pohled nic neřekne, Američan ale bude hned vědět, která bije. Vůz vychází z modelu Atlas Cross Sport, derivátu modelu Atlas se sešikmenou zádí. Sestrojil ho závodník Tanner Foust a veterán soutěže Rhys Millen. Vůz se bude bojovat v kategorii číslo 7.

Pod kapotou je čtyřválec o objemu 2,0 litru, který má své kořeny ve speciálech WRC. Podle tvůrců je schopný produkovat výkon tří set koní na litr objemu, v zájmu životnosti je však celkový výkon limitován na 480 koní. Při debutu vozu na autosalonu v Los Angeles navíc Foust prohlásil, že vůz má v sobě DNA prvního Brouka, jehož deriváty se závodu od počátku účastní.

Mitsubishi L200 po faceliftu je oficiálně v Česku. Vzhled není jediné, čím překvapí

Mitsubishi L200 po faceliftu je oficiálně v Česku. Vzhled není jediné, čím překvapí

Tým neprozrazuje žádné další technické detaily. Ostatně jde teprve o prototyp, který se teď skoro celý rok bude ladit. Na startovní listině pak bude stát po boku veteránů, mezi něž se řadí například automobilka Ford. 

Taková událost je samozřejmě velmi neekologická a při současném trendu čisté mobility je podle Volkswagenu potřeba ji nějak kompenzovat. Slíbil proto, že za každou ujetou míli v závodu vysadí jeden strom. Celkem jich tedy bude tisíc.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků