Volkswagen se omlouvá za rasistickou reklamu. Člen rady ji pokládal za podvrh

Reklama už byla pochopitelně stažena z oběhu, na pár místech internetu je však stále k vidění.

Vedení koncernu VW se omluvilo za rasistickou reklamu, která byla k vidění na instagramovém účtu značky a na její nevhodné vyznění upozornilo hned několik uživatelů sociální sítě. Reklamu Volkswagen samozřejmě odstranil, nikoho ale nepřekvapí, že její záznam lze na Twitteru či YouTube stále dohledat.

Krize zažehnána? VW dodá první ID.3 na začátku září, ovšem bez některých funkcí

Krize zažehnána? VW dodá první ID.3 na začátku září, ovšem bez některých funkcí

„Můžeme říci, že rasistické pohnutky nehrály vůbec žádnou roli,“ uvedla v prohlášení členka správní rady VW Hiltrud Werner. „Zjistili jsme nedostatek vnímavosti a procesní pochybení,“ pokračovala. „Ráda bych se jménem správní rady oficiálně omluvila, pokud se vinou nedostatku kulturní vnímavosti cítil někdo dotčen.“ Informace přinesla ČTK.

Reklama vložená mezi Stories na Instagramu ukazovala obrovské bílé ruce, které postrkují muže tmavé pleti po ulici kolem nového Volkswagenu Golf. Nakonec ho dotlačí do budovy, patrně do baru, s názvem Petit Colon, což ve francouzštině znamená „malý osadník“. K celému spotu tak můžete přidat i podtón kolonizace.

Po Volkswagenu přišla řada i na Škodu. V představenstvu značky nastávají změny

Po Volkswagenu přišla řada i na Škodu. V představenstvu značky nastávají změny

Jürgen Stackmann, člen rady VW pro oblast marketingu, o reklamě na nový Golf neměl ponětí a podle všeho ji při prvním zhlédnutí pokládal za podvrh. „V tomto případě jsme právem obviňováni z nedostatku mezikulturní vnímavosti a jako člen správní rady odpovědný za marketing a poprodejní služby za to přijímám odpovědnost,“ řekl.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků