Volkswagen Scirocco Racer: připraven na závody

Volkswagen má se svým novým modelem Scirocco nemalé ambice. Vůz bude zastávat sportovněji a dynamicky laděné modely, čemuž napovídá i rozhodnutí automobilky připravit speciál pro vytrvalostní závody.

Automobilka zveřejnila první snímky modelu Scirocco Racer, který se má zúčastnit čtyřiadvacetihodinovky na legendárním Nürburgringu - ta se bude konat již 24. května. Pod kapotou vozu se ukrývá dobře známý čtyřválec 2,0 TFSI, ale patřičně upraven a na přední kola v jeho případě putuje plných 300 koní výkonu. Modifikací samozřejmě pošly i jiné partie vozu jako brzdy, podvozek a došlo k výraznému odlehčení. Více informací o tomto voze by měla automobilka vypustit těsně před závodem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Scirocco Racer

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků