Volkswagen rozšíří a přesune výrobu modelu Polo

V největší evropské automobilce začínají pěkné rošády. Dle vyjádření vedení automobilky vytvoří Volkswagen ve vybraných závodech kapacity, které umožní zvýšit výrobu malého modelu Polo. Jedním z těchto závodů by měl být i ten slovenský v Bratislavě. Dle některých německých deníků přesune Volkswagen celou výrobu Pola ze Španělska do závodů ve východní Evropě. Tuto informaci však vedení automobilky nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Ve Španělsku se přitom vyrábí přes 1100 vozů Polo denně a továrna zaměstnává téměř 4 500 pracovníků.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků