Volkswagen Routan: nový van pro Ameriku zachycen (spy photos)

Volkswagen zveřejnil informaci, že se v únoru na autoshow v Chicagu chystá představit van se jménem Routan a špionážním fotografům se již poštěstilo zachytit jej při posledních testech před oficiální premiérou. Vůz má mít podle dosavadních informací hodně společného s Chryslerem Voyager, což se mnohým nelíbí, ale americký trh je jednoduše jiný. Ačkoli jde o Volkswagen, automobilka vytvářela tenhle vůz právě pro potřeby Američanů.

Nový model se má vyrábět v již existujícím závodu Chrysleru v kanadském Ontariu spolu s vozy jako Dodge Grand Caravan nebo Chrysler Town. Routan bude přes 5 metrů dlouhý a bude se prodávat v pěti i sedmimístné konfiguraci. Další důležité informace se dozvíme již 16. února, kdy Volkswagen nový Routan v Chicagu odhalí. Do prodeje by se měl dostat koncem léta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Volkswagen Routan při testech

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků