Volkswagen Routan: nový van pro Ameriku zachycen (spy photos)

Volkswagen zveřejnil informaci, že se v únoru na autoshow v Chicagu chystá představit van se jménem Routan a špionážním fotografům se již poštěstilo zachytit jej při posledních testech před oficiální premiérou. Vůz má mít podle dosavadních informací hodně společného s Chryslerem Voyager, což se mnohým nelíbí, ale americký trh je jednoduše jiný. Ačkoli jde o Volkswagen, automobilka vytvářela tenhle vůz právě pro potřeby Američanů.

Nový model se má vyrábět v již existujícím závodu Chrysleru v kanadském Ontariu spolu s vozy jako Dodge Grand Caravan nebo Chrysler Town. Routan bude přes 5 metrů dlouhý a bude se prodávat v pěti i sedmimístné konfiguraci. Další důležité informace se dozvíme již 16. února, kdy Volkswagen nový Routan v Chicagu odhalí. Do prodeje by se měl dostat koncem léta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Volkswagen Routan při testech

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků