Volkswagen říká: Golf si vede dobře

V poslední době čelí Volkswagen mnoha kritickým hlasům (zejména v domácím Německu), dle nichž se nový Golf neprodává tak, jak se původně očekávalo. Volkswagen podobné poznámky vyvrací. Aby umlčel nejhlasitější kritiky, zveřejnil čísla, které dokokazují, že se Golf číslo pět prodává v meziročním srovnání lépe než předchůdce. Například v březnu automobilka prodala celkem 52 200 nových Golfů, zatímco v březnu loňského roku 45 500.

V prvním čtvrtletí pak Volkswagen prodal celkem 115 600  Golfů, zatímco za první tři měsíce roku loňského 113 900. Na klíčovém německém trhu se v prvním čtvrtletí prodalo 35 000 Golfů, což představuje nárůst o 0.1%. Uvidíme, jak vyzní meziroční srovnání příští rok, kdy Volkwagen nebude srovnávat prodeje dvou generací, nýbrž prodeje generace nové.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků