Volkswagen říká: Golf si vede dobře

V poslední době čelí Volkswagen mnoha kritickým hlasům (zejména v domácím Německu), dle nichž se nový Golf neprodává tak, jak se původně očekávalo. Volkswagen podobné poznámky vyvrací. Aby umlčel nejhlasitější kritiky, zveřejnil čísla, které dokokazují, že se Golf číslo pět prodává v meziročním srovnání lépe než předchůdce. Například v březnu automobilka prodala celkem 52 200 nových Golfů, zatímco v březnu loňského roku 45 500.

V prvním čtvrtletí pak Volkswagen prodal celkem 115 600  Golfů, zatímco za první tři měsíce roku loňského 113 900. Na klíčovém německém trhu se v prvním čtvrtletí prodalo 35 000 Golfů, což představuje nárůst o 0.1%. Uvidíme, jak vyzní meziroční srovnání příští rok, kdy Volkwagen nebude srovnávat prodeje dvou generací, nýbrž prodeje generace nové.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků