Volkswagen říká: Golf si vede dobře

V poslední době čelí Volkswagen mnoha kritickým hlasům (zejména v domácím Německu), dle nichž se nový Golf neprodává tak, jak se původně očekávalo. Volkswagen podobné poznámky vyvrací. Aby umlčel nejhlasitější kritiky, zveřejnil čísla, které dokokazují, že se Golf číslo pět prodává v meziročním srovnání lépe než předchůdce. Například v březnu automobilka prodala celkem 52 200 nových Golfů, zatímco v březnu loňského roku 45 500.

V prvním čtvrtletí pak Volkswagen prodal celkem 115 600  Golfů, zatímco za první tři měsíce roku loňského 113 900. Na klíčovém německém trhu se v prvním čtvrtletí prodalo 35 000 Golfů, což představuje nárůst o 0.1%. Uvidíme, jak vyzní meziroční srovnání příští rok, kdy Volkwagen nebude srovnávat prodeje dvou generací, nýbrž prodeje generace nové.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 25 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků