Volkswagen prý začal bílou propagovat jen díky náhodě

Není to tak dávno, co byla v Evropě a také u nás pokládaná bílá auta za jaksi méněcenná. Vozy v této barvě se dobře prodávaly jen nové do firemních flotil a neměly tu správnou image. Jenže časy se mění a s ním také názory na barvy vozu. Dnes je tak zcela běžné, že automobilky nabízí bílou barvu nejen jako základní, ale za vybrané metalické a perleťové odstíny bílé se draze připlácí. Navíc se nějaký model v bílé barvě nezřídka stává ukázkovým provedením, které plní propagační materiály automobilek od Audi až po Volkswagen.

A právě německá automobilka Volkswagen prý našla zalíbení v bílé barvě, která je nyní velkým prodejním trhákem, víceméně náhodou. Jedna společnost, která si objednala Touareg do té doby v nežádané bílé barvě, se totiž postarala o to, že si vedení automobilky všimlo, že určité vozy mohou vypadat v bílé opravdu sexy.

Navíc se bílé Touaregy ukázaly i veřejnosti a zákazníci této verzi okamžitě přišli na chuť. Bílý Touareg se tak stal ze dne na den prodejním trhákem a právě bílá tvoří v současnosti hlavní barvu tohoto vozu.

A o tom, že bílá se hodí i k jiným vozům hovoří např. Golf GTI, jehož hlavní barvou je také bílá, podobně skončilo Polo GTI a tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Módní vlna došla až tak daleko, že při představení menšího SUV modelu Tiguan, sáhla automobilka rovnou po bílé, díky které vystoupily svalnaté tvary vozu více napovrch.

Zda se jedná jen o kachnu PR oddělení Volkswagenu, aby na sebe upoutali pozornost, nebo se jedná o pravdu, nebo šlo zkrátka jen o shodu náhod, to nevíme. Každopádně je někdy až s podivem, co zmůže jedna malá bezvýznamná objednávka...

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků