Volkswagen prý začal bílou propagovat jen díky náhodě

Není to tak dávno, co byla v Evropě a také u nás pokládaná bílá auta za jaksi méněcenná. Vozy v této barvě se dobře prodávaly jen nové do firemních flotil a neměly tu správnou image. Jenže časy se mění a s ním také názory na barvy vozu. Dnes je tak zcela běžné, že automobilky nabízí bílou barvu nejen jako základní, ale za vybrané metalické a perleťové odstíny bílé se draze připlácí. Navíc se nějaký model v bílé barvě nezřídka stává ukázkovým provedením, které plní propagační materiály automobilek od Audi až po Volkswagen.

A právě německá automobilka Volkswagen prý našla zalíbení v bílé barvě, která je nyní velkým prodejním trhákem, víceméně náhodou. Jedna společnost, která si objednala Touareg do té doby v nežádané bílé barvě, se totiž postarala o to, že si vedení automobilky všimlo, že určité vozy mohou vypadat v bílé opravdu sexy.

Navíc se bílé Touaregy ukázaly i veřejnosti a zákazníci této verzi okamžitě přišli na chuť. Bílý Touareg se tak stal ze dne na den prodejním trhákem a právě bílá tvoří v současnosti hlavní barvu tohoto vozu.

A o tom, že bílá se hodí i k jiným vozům hovoří např. Golf GTI, jehož hlavní barvou je také bílá, podobně skončilo Polo GTI a tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Módní vlna došla až tak daleko, že při představení menšího SUV modelu Tiguan, sáhla automobilka rovnou po bílé, díky které vystoupily svalnaté tvary vozu více napovrch.

Zda se jedná jen o kachnu PR oddělení Volkswagenu, aby na sebe upoutali pozornost, nebo se jedná o pravdu, nebo šlo zkrátka jen o shodu náhod, to nevíme. Každopádně je někdy až s podivem, co zmůže jedna malá bezvýznamná objednávka...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků