Volkswagen prý začal bílou propagovat jen díky náhodě

Není to tak dávno, co byla v Evropě a také u nás pokládaná bílá auta za jaksi méněcenná. Vozy v této barvě se dobře prodávaly jen nové do firemních flotil a neměly tu správnou image. Jenže časy se mění a s ním také názory na barvy vozu. Dnes je tak zcela běžné, že automobilky nabízí bílou barvu nejen jako základní, ale za vybrané metalické a perleťové odstíny bílé se draze připlácí. Navíc se nějaký model v bílé barvě nezřídka stává ukázkovým provedením, které plní propagační materiály automobilek od Audi až po Volkswagen.

A právě německá automobilka Volkswagen prý našla zalíbení v bílé barvě, která je nyní velkým prodejním trhákem, víceméně náhodou. Jedna společnost, která si objednala Touareg do té doby v nežádané bílé barvě, se totiž postarala o to, že si vedení automobilky všimlo, že určité vozy mohou vypadat v bílé opravdu sexy.

Navíc se bílé Touaregy ukázaly i veřejnosti a zákazníci této verzi okamžitě přišli na chuť. Bílý Touareg se tak stal ze dne na den prodejním trhákem a právě bílá tvoří v současnosti hlavní barvu tohoto vozu.

A o tom, že bílá se hodí i k jiným vozům hovoří např. Golf GTI, jehož hlavní barvou je také bílá, podobně skončilo Polo GTI a tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Módní vlna došla až tak daleko, že při představení menšího SUV modelu Tiguan, sáhla automobilka rovnou po bílé, díky které vystoupily svalnaté tvary vozu více napovrch.

Zda se jedná jen o kachnu PR oddělení Volkswagenu, aby na sebe upoutali pozornost, nebo se jedná o pravdu, nebo šlo zkrátka jen o shodu náhod, to nevíme. Každopádně je někdy až s podivem, co zmůže jedna malá bezvýznamná objednávka...

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků