Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích

Jako zástupci prvního podniku automobilového průmyslu na světě podepsali představenstvo a Světová koncernová rada Volkswagen AG společně s Mezinárodní federací kováků „Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích“.
Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích
Tímto prohlášením Volkswagen dokumentuje základní sociální pravidla a zásady, které tvoří základ politiky koncernu a řídí se příslušnými konvencemi Mezinárodní organizace práce. Díky ní získává zásada „kooperativního zvládání konfliktů“ celosvětovou platnost. Tato zásada se zrodila ve Volkswagenu a desítky roků se úspěšně praktikuje v jeho německých výrobních závodech.

V preambuli se jednoznačně poukazuje na nevyhnutelnost globalizace Volkswagenu jako prostředku na zabezpečení jeho schopnosti konkurovat na mezinárodní úrovni, což znamená zabezpečení budoucnosti společnosti. Speciálním výrazem sociálních závazků je zabezpečení a rozvoj zaměstnanosti. Volkswagen a jeho pracovníci v tomto vyhlášení společně přijímají výzvu, kterou globalizace představuje.

Klaus Volkert, prezident Světové koncernové rady a člen dozorčí rady Volkswagen AG, zdůraznil, že Volkswagen se tak jako nadnárodní společnosti přihlásil k povinnosti spojovat globalizaci se sociální odpovědností.

Dr. Peter Hartz, člen představenstva Volkswagen AG, vyjádřil své přesvědčení, že spojení trvalého růstu a konkurenceschopné a dynamické společnosti založené na poznatcích je srovnatelné s hodnotami sociální společnosti. „Přední světové společnosti nemohou ve svých představách hodnot – jestliže mají být věrohodně zakotvené – přistupovat ke svým pracovníkům jinak v Evropě než v USA nebo v Jižní a Střední Americe, to znamená, že globální operaci si vyžadují novou definici zodpovědnosti podniku“, dodal Hartz.

Zodpovědnost již není možné diferencovat. Potřebné je komplexní myšlení. Corporate Social Responsibility (CSR) představuje schopnost podniku nacházet na základě sociální zodpovědnosti řešení pro ekonomické a společenské problémy. Sociální zodpovědnost je významná hodnota, kterou evropská společnost vkládá do globalizace, která je v první řadě definovaná jen ekonomickými kritérii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků