Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích

Jako zástupci prvního podniku automobilového průmyslu na světě podepsali představenstvo a Světová koncernová rada Volkswagen AG společně s Mezinárodní federací kováků „Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích“.
Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích
Tímto prohlášením Volkswagen dokumentuje základní sociální pravidla a zásady, které tvoří základ politiky koncernu a řídí se příslušnými konvencemi Mezinárodní organizace práce. Díky ní získává zásada „kooperativního zvládání konfliktů“ celosvětovou platnost. Tato zásada se zrodila ve Volkswagenu a desítky roků se úspěšně praktikuje v jeho německých výrobních závodech.

V preambuli se jednoznačně poukazuje na nevyhnutelnost globalizace Volkswagenu jako prostředku na zabezpečení jeho schopnosti konkurovat na mezinárodní úrovni, což znamená zabezpečení budoucnosti společnosti. Speciálním výrazem sociálních závazků je zabezpečení a rozvoj zaměstnanosti. Volkswagen a jeho pracovníci v tomto vyhlášení společně přijímají výzvu, kterou globalizace představuje.

Klaus Volkert, prezident Světové koncernové rady a člen dozorčí rady Volkswagen AG, zdůraznil, že Volkswagen se tak jako nadnárodní společnosti přihlásil k povinnosti spojovat globalizaci se sociální odpovědností.

Dr. Peter Hartz, člen představenstva Volkswagen AG, vyjádřil své přesvědčení, že spojení trvalého růstu a konkurenceschopné a dynamické společnosti založené na poznatcích je srovnatelné s hodnotami sociální společnosti. „Přední světové společnosti nemohou ve svých představách hodnot – jestliže mají být věrohodně zakotvené – přistupovat ke svým pracovníkům jinak v Evropě než v USA nebo v Jižní a Střední Americe, to znamená, že globální operaci si vyžadují novou definici zodpovědnosti podniku“, dodal Hartz.

Zodpovědnost již není možné diferencovat. Potřebné je komplexní myšlení. Corporate Social Responsibility (CSR) představuje schopnost podniku nacházet na základě sociální zodpovědnosti řešení pro ekonomické a společenské problémy. Sociální zodpovědnost je významná hodnota, kterou evropská společnost vkládá do globalizace, která je v první řadě definovaná jen ekonomickými kritérii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků