Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích

Jako zástupci prvního podniku automobilového průmyslu na světě podepsali představenstvo a Světová koncernová rada Volkswagen AG společně s Mezinárodní federací kováků „Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích“.
Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích
Tímto prohlášením Volkswagen dokumentuje základní sociální pravidla a zásady, které tvoří základ politiky koncernu a řídí se příslušnými konvencemi Mezinárodní organizace práce. Díky ní získává zásada „kooperativního zvládání konfliktů“ celosvětovou platnost. Tato zásada se zrodila ve Volkswagenu a desítky roků se úspěšně praktikuje v jeho německých výrobních závodech.

V preambuli se jednoznačně poukazuje na nevyhnutelnost globalizace Volkswagenu jako prostředku na zabezpečení jeho schopnosti konkurovat na mezinárodní úrovni, což znamená zabezpečení budoucnosti společnosti. Speciálním výrazem sociálních závazků je zabezpečení a rozvoj zaměstnanosti. Volkswagen a jeho pracovníci v tomto vyhlášení společně přijímají výzvu, kterou globalizace představuje.

Klaus Volkert, prezident Světové koncernové rady a člen dozorčí rady Volkswagen AG, zdůraznil, že Volkswagen se tak jako nadnárodní společnosti přihlásil k povinnosti spojovat globalizaci se sociální odpovědností.

Dr. Peter Hartz, člen představenstva Volkswagen AG, vyjádřil své přesvědčení, že spojení trvalého růstu a konkurenceschopné a dynamické společnosti založené na poznatcích je srovnatelné s hodnotami sociální společnosti. „Přední světové společnosti nemohou ve svých představách hodnot – jestliže mají být věrohodně zakotvené – přistupovat ke svým pracovníkům jinak v Evropě než v USA nebo v Jižní a Střední Americe, to znamená, že globální operaci si vyžadují novou definici zodpovědnosti podniku“, dodal Hartz.

Zodpovědnost již není možné diferencovat. Potřebné je komplexní myšlení. Corporate Social Responsibility (CSR) představuje schopnost podniku nacházet na základě sociální zodpovědnosti řešení pro ekonomické a společenské problémy. Sociální zodpovědnost je významná hodnota, kterou evropská společnost vkládá do globalizace, která je v první řadě definovaná jen ekonomickými kritérii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků