Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích

Jako zástupci prvního podniku automobilového průmyslu na světě podepsali představenstvo a Světová koncernová rada Volkswagen AG společně s Mezinárodní federací kováků „Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích“.
Volkswagen: Prohlášení o sociálních právech a průmyslových vztazích
Tímto prohlášením Volkswagen dokumentuje základní sociální pravidla a zásady, které tvoří základ politiky koncernu a řídí se příslušnými konvencemi Mezinárodní organizace práce. Díky ní získává zásada „kooperativního zvládání konfliktů“ celosvětovou platnost. Tato zásada se zrodila ve Volkswagenu a desítky roků se úspěšně praktikuje v jeho německých výrobních závodech.

V preambuli se jednoznačně poukazuje na nevyhnutelnost globalizace Volkswagenu jako prostředku na zabezpečení jeho schopnosti konkurovat na mezinárodní úrovni, což znamená zabezpečení budoucnosti společnosti. Speciálním výrazem sociálních závazků je zabezpečení a rozvoj zaměstnanosti. Volkswagen a jeho pracovníci v tomto vyhlášení společně přijímají výzvu, kterou globalizace představuje.

Klaus Volkert, prezident Světové koncernové rady a člen dozorčí rady Volkswagen AG, zdůraznil, že Volkswagen se tak jako nadnárodní společnosti přihlásil k povinnosti spojovat globalizaci se sociální odpovědností.

Dr. Peter Hartz, člen představenstva Volkswagen AG, vyjádřil své přesvědčení, že spojení trvalého růstu a konkurenceschopné a dynamické společnosti založené na poznatcích je srovnatelné s hodnotami sociální společnosti. „Přední světové společnosti nemohou ve svých představách hodnot – jestliže mají být věrohodně zakotvené – přistupovat ke svým pracovníkům jinak v Evropě než v USA nebo v Jižní a Střední Americe, to znamená, že globální operaci si vyžadují novou definici zodpovědnosti podniku“, dodal Hartz.

Zodpovědnost již není možné diferencovat. Potřebné je komplexní myšlení. Corporate Social Responsibility (CSR) představuje schopnost podniku nacházet na základě sociální zodpovědnosti řešení pro ekonomické a společenské problémy. Sociální zodpovědnost je významná hodnota, kterou evropská společnost vkládá do globalizace, která je v první řadě definovaná jen ekonomickými kritérii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků