Volkswagen příští týden podepíše v Rusku smlouvu o nové továrně

Zástupci německé automobilky Volkswagen podepíší v příštím týdnu smlouvu s ruskou stranou, která se týká výstavby nového výrobního závodu s roční kapacitou až 250 000 vozů. Nová továrna bude stát v průmyslové zóně v regionu Kaluga a Volkswagen zde proinvestuje okolo 400 mil. eur (přibližně 11 mld. Kč). Volkswagen počítá, že v první fázi výroby se zde budou vyrábět i české Octavie.

Přestože nejsou známy podrobnosti o nové smlouvě a nejsou známy ani přesné záměry Volkswagenu, z dřívějších informací vyplývá, že českého vozu by se mělo v novém závodě vyrobit okolo 30 tisíc kusů ročně.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků