Volkswagen příští týden podepíše v Rusku smlouvu o nové továrně

Zástupci německé automobilky Volkswagen podepíší v příštím týdnu smlouvu s ruskou stranou, která se týká výstavby nového výrobního závodu s roční kapacitou až 250 000 vozů. Nová továrna bude stát v průmyslové zóně v regionu Kaluga a Volkswagen zde proinvestuje okolo 400 mil. eur (přibližně 11 mld. Kč). Volkswagen počítá, že v první fázi výroby se zde budou vyrábět i české Octavie.

Přestože nejsou známy podrobnosti o nové smlouvě a nejsou známy ani přesné záměry Volkswagenu, z dřívějších informací vyplývá, že českého vozu by se mělo v novém závodě vyrobit okolo 30 tisíc kusů ročně.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků