Volkswagen příští týden podepíše v Rusku smlouvu o nové továrně

Zástupci německé automobilky Volkswagen podepíší v příštím týdnu smlouvu s ruskou stranou, která se týká výstavby nového výrobního závodu s roční kapacitou až 250 000 vozů. Nová továrna bude stát v průmyslové zóně v regionu Kaluga a Volkswagen zde proinvestuje okolo 400 mil. eur (přibližně 11 mld. Kč). Volkswagen počítá, že v první fázi výroby se zde budou vyrábět i české Octavie.

Přestože nejsou známy podrobnosti o nové smlouvě a nejsou známy ani přesné záměry Volkswagenu, z dřívějších informací vyplývá, že českého vozu by se mělo v novém závodě vyrobit okolo 30 tisíc kusů ročně.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků