Volkswagen představil sedmistupňové DSG

Německá automobilka představila novou generaci dvouspojkové převodovky DSG, která dostane až sedm převodových stupňů. Pokud se ale radujete, že si jí pořídíte třeba do Passat 2,0 TFSI nebo do Golfu GTI, jste na omylu. Převodovka bude určena především pro menší a méně výkonné motory.

Je to dáno především její schopností přenášet točivý moment maximálně 250 Nm. Oproti šestistupňovému ústrojí používá nové DSG suché spojky, které se mají vyznačovat menšími ztrátami a tím pádem i menší spotřebou pro jednotlivé motory.

Volkswagen nasadí sedmistupňové DSG nejprve u modelů Golf a Golf Plus s motory 1,4 TSI 90 kW/122 k a 1,9 TDI 77kW/105 k. Dá se ovšem předpokládat brzké rozšíření i do dalších koncernových vozů. Zajímavé by jistě bylo, kdyby byla možná kombinace této převodovky s motorem 1,8 TSI, jehož točivý moment vrcholí právě na hodnotě 250 Nm, politika ovšem může rozhodnout jinak.

Výhodou nového DSG bude také nižší příplatek, který se bude v Německu pohybovat na hranici 1750 Eur u modelu Golf (cca 46 000 Kč), což je asi o 14 tisíc méně než u toho současného.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků