Volkswagen představí na Autotecu 2006 užitkové modely a nový Crafter

Automobilka Volkswagen představí na autosalonu Autotec 2006 svou současnou nabídku užitkových vozů. Hlavním lákadlem však bude česká premiéra modelu Crafter.

Nástupce oblíbené řady LT, nový model Crafter, se na Autotecu v pátek 2. června představí ve své české premiéře. Tento nový model se zcela novým designem bude nabízen v mnoha variantách a provedení ve třech délkách rozvoru, čtyřech délkách ložné plochy a třemi výškami střech. Největší skříňový model disponuje objemem 17 m3 a uveze náklad až 2 691 kg.

Nový model bude nabízen s pětiválcovým motorem TDI se vstřikováním common rail o objemu 2,5 litru. Ten bude dodáván ve čtyřech výkonových verzích 65 kW (89 k), 80 kW (109 k), 100 kW (136 k) a 120 kW (164 k). Všechny varianty jsou standardně vybaveny filtrem pevných částic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Caddy/Caddy Life

Mimo Crafter představí Volkswagen i model Caddy/Caddy Life v provedení pro volný čas s názvem Tramper. Tento model je přizpůsoben pro volný čas a zábavu. Je vybaven lůžkem o rozměrech 1,1 x 2 m, které lze kdykoli vyjmout a využít tak celý úložný prostor. Interiér je pak vybaven novými materiály a detaily, které mají za úkol maximálně zlepšit praktičnost a využitelnost při denním ježdění, ale také při kempování. Okna lze např. zatemnit kombinovaným systémem skládajících se z úložných tašek a svinovacích látkových záclon. Pro osvětlení interiéru pak poslouží halogenová svítidla v zadním víku a ve stropě. K tomuto modelu lze dokoupit i přídavný stan o rozměru 2,3 x 2 m, skládací stolek, židle které lze uschovat pod lůžkem. Caddy Life Tramper může být vybaven také el. ovládanou skleněnou posuvnou a zvedací střechou.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 65 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků