Volkswagen představí na Autotecu 2006 užitkové modely a nový Crafter

Automobilka Volkswagen představí na autosalonu Autotec 2006 svou současnou nabídku užitkových vozů. Hlavním lákadlem však bude česká premiéra modelu Crafter.

Nástupce oblíbené řady LT, nový model Crafter, se na Autotecu v pátek 2. června představí ve své české premiéře. Tento nový model se zcela novým designem bude nabízen v mnoha variantách a provedení ve třech délkách rozvoru, čtyřech délkách ložné plochy a třemi výškami střech. Největší skříňový model disponuje objemem 17 m3 a uveze náklad až 2 691 kg.

Nový model bude nabízen s pětiválcovým motorem TDI se vstřikováním common rail o objemu 2,5 litru. Ten bude dodáván ve čtyřech výkonových verzích 65 kW (89 k), 80 kW (109 k), 100 kW (136 k) a 120 kW (164 k). Všechny varianty jsou standardně vybaveny filtrem pevných částic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Caddy/Caddy Life

Mimo Crafter představí Volkswagen i model Caddy/Caddy Life v provedení pro volný čas s názvem Tramper. Tento model je přizpůsoben pro volný čas a zábavu. Je vybaven lůžkem o rozměrech 1,1 x 2 m, které lze kdykoli vyjmout a využít tak celý úložný prostor. Interiér je pak vybaven novými materiály a detaily, které mají za úkol maximálně zlepšit praktičnost a využitelnost při denním ježdění, ale také při kempování. Okna lze např. zatemnit kombinovaným systémem skládajících se z úložných tašek a svinovacích látkových záclon. Pro osvětlení interiéru pak poslouží halogenová svítidla v zadním víku a ve stropě. K tomuto modelu lze dokoupit i přídavný stan o rozměru 2,3 x 2 m, skládací stolek, židle které lze uschovat pod lůžkem. Caddy Life Tramper může být vybaven také el. ovládanou skleněnou posuvnou a zvedací střechou.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků