Volkswagen představí na Autotecu 2006 užitkové modely a nový Crafter

Automobilka Volkswagen představí na autosalonu Autotec 2006 svou současnou nabídku užitkových vozů. Hlavním lákadlem však bude česká premiéra modelu Crafter.

Nástupce oblíbené řady LT, nový model Crafter, se na Autotecu v pátek 2. června představí ve své české premiéře. Tento nový model se zcela novým designem bude nabízen v mnoha variantách a provedení ve třech délkách rozvoru, čtyřech délkách ložné plochy a třemi výškami střech. Největší skříňový model disponuje objemem 17 m3 a uveze náklad až 2 691 kg.

Nový model bude nabízen s pětiválcovým motorem TDI se vstřikováním common rail o objemu 2,5 litru. Ten bude dodáván ve čtyřech výkonových verzích 65 kW (89 k), 80 kW (109 k), 100 kW (136 k) a 120 kW (164 k). Všechny varianty jsou standardně vybaveny filtrem pevných částic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Caddy/Caddy Life

Mimo Crafter představí Volkswagen i model Caddy/Caddy Life v provedení pro volný čas s názvem Tramper. Tento model je přizpůsoben pro volný čas a zábavu. Je vybaven lůžkem o rozměrech 1,1 x 2 m, které lze kdykoli vyjmout a využít tak celý úložný prostor. Interiér je pak vybaven novými materiály a detaily, které mají za úkol maximálně zlepšit praktičnost a využitelnost při denním ježdění, ale také při kempování. Okna lze např. zatemnit kombinovaným systémem skládajících se z úložných tašek a svinovacích látkových záclon. Pro osvětlení interiéru pak poslouží halogenová svítidla v zadním víku a ve stropě. K tomuto modelu lze dokoupit i přídavný stan o rozměru 2,3 x 2 m, skládací stolek, židle které lze uschovat pod lůžkem. Caddy Life Tramper může být vybaven také el. ovládanou skleněnou posuvnou a zvedací střechou.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 12 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků